אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בירם ודויטש יוצאים מאיטליה: מוכרים חוות סולאריות תמורת 125 מיליון שקל

בירם ודויטש יוצאים מאיטליה: מוכרים חוות סולאריות תמורת 125 מיליון שקל

סאנפלאואר הודיעה כי היא מקדמת עסקה למכירת מלוא פורטפוליו הפרויקטים במדינה. המנכ"לית אורלי כירם. "אין לנו אפשרות להתפתח יותר בשוק האיטלקי - התעריף של הממשלה מקצה אינו כדאי"

01.07.2015, 14:29 | אורן פרוינד

סאנפלאואר החליטה לצאת מאיטליה. חברת האנרגיה המתחדשת שנמצאת בשליטת רוני בירם וגיל דויטש הודיעה היום כי היא מקדמת עסקה למכירת מלוא פורטפוליו הפרויקטים הסולאריים שלה באיטליה תמורת 29.8 מיליון יורו - 125 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

חלקה של סאנפלאוור בפרויקטים הינו 85% ולפיכך היא תזכה לתשלום של 106 מיליון שקל -כ-26 מיליון יורו. יתרת ההשקעה של החברה בפורטפוליו באיטליה נכון לדוחות הרבעון הראשון של 2015 הינה כ- 26 מיליון יורו, כך שהמכירה נעשית לפי השווי בספרים. יחד עם זאת, החברה עדכנה כי היא תזכה לקבל מהמכירה את ההון החוזר שהשקיעה בפרויקטים ולפיכך היא עשויה לרשום רווח של מיליוני יורו בודדים בגין העסקה.

סאנפלאוור נכנסה לאיטליה בשנת 2010 ונכון להיום היא מחזיקה ב-24 מתקנים פוטו וולטאים פעילים בהיקף של 11 מגה וואט. היקף ההשקעה הכולל בפרויקטים (100%) הסתכם עד היום בכ-108 מיליון יורו מתוכם 26 מיליון יורו באמצעות הון עצמי והיתרה באמצעות מימון בנקאי מבנקים מקומיים. הפרויקטים באיטליה ייצרו בשנת 2014 רווח של 7.9 מיליון יורו, ירידה של 8% ביחס לשנה שעברה.

אורלי כירם, מנכ"לית החברה, הסבירה ל"כלכליסט" מדוע הוחלט לצאת מהשוק האיטלקי. "אין לנו אפשרות להתפתח יותר בשוק באיטליה מכיוון שהתעריף שהממשלה מקצה הוא אינו כדאי לנו והמכסות עומדות בפני מיצוי. אנחנו לא רוצים להיות בשוק שאי אפשר לפתח פרויקטים נוספים ולכן החלטנו לצאת מאיטליה ולהגדיל את ההשקעות שלנו בתחום הרוח בפולין".

עוד אמרה כירם, "אין לנו סיבה להחזיק פרויקטים לטווח ארוך אם אין אפשרו להשביח אותם ולפתח אותם. בתחום הרוח הפולין יש לנו אפשרויות גדילה. אנחננו מקימים פרויקטים בתחום הרוח בפולין בהיקף של 30 מגה וואט שיהיו מוכנים עד סוף השנה. יש לנו כבר 20 מגה וואט מחוברים לרשת החשמל כך שבסוף השנה יהיה לנו 50 מגה וואט מחוברים".

חתימת העסקה הנוכחית כפופה לבתנאים שונים ובהם השלמת בדיקת הנאותות והסכמה בין הצדדים בדבר נוסח הסכמי המכר המחייבים. הצדדים הסכימו כי הסכמי המכר יחתמו עד סוף יולי 2015. אם וככל שלא יחתמו ההסכמים עד אותו מועד, תפוג הבלעדיות שניתנה לקרן הרוכשת.

 מימין: גיל דויטש ורוני בירם, צילום: אוראל כהן מימין: גיל דויטש ורוני בירם | צילום: אוראל כהן  מימין: גיל דויטש ורוני בירם, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות