אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא רוכש את אווא טרייד ב־105 מיליון דולר צילום: עמית שעל

טדי שגיא רוכש את אווא טרייד ב־105 מיליון דולר

פלייטק תשלם 105 מיליון דולר עבור רכישת חברת הפורקס - המתחרה בפעילות הפורקס שבשליטת שגיא

01.07.2015, 20:49 | רעות שפיגלמן

פלייטק שבעלותו (34%) של טדי שגיא תרכוש את חברת הפורקס אווא טרייד (AvaTrade) תמורת 105 מיליון דולר, זאת לאחר מו"מ שהתקיים מחודש מאי. הרכישה תאפשר לשגיא לבסס את עסקיה של פלייטק בשוק המט"ח, מאחר ואווא טרייד נחשבת למתחרה הגדולה של קבוצת הפורקס של טדי שגיא – Markets.com.  

קראו עוד בכלכליסט

פלייטק מבצעת את הרכישה באמצעות החברה־הבת TradeFX. לאווה טרייד שירותים פיננסיים ביפן שפותח לפלייטק את הדלתות לשוק המט"ח העולמי הגדול ביותר מבחינת נפח פעילותו.

אווא טרייד נוסדה ב־2006 בידי עמנואל קרוניץ (54) ונגב נוסצקי (32) המהווים גם את בעלי המניות המרכזיים בה. אווא היא אחת מחברות הפורקס הגדולות בישראל שמעסיקה 100 עובדים, מהם עשרות במרכז בהרצליה. לפי הערכות בתעשייה, אווא טרייד ייצרה ב־2014 רווח תפעולי של 20 מיליון דולר. החברה רשומה באיי הבתולה, אך מנוהלת מדבלין ומפעילה בישראל מרכז פיתוח תחת השם Ava Financial.

זמן קצר לאחר שנוסדה גייסה אווא טרייד את נוחי דנקנר כמשקיע, שרכש שליש ממניותיה והזרים לה 2.5 מיליון דולר באמצעות כלל פיננסים. החברה מותגה כ'כלל פורקס' ונחשבה לפעילות רווחית של כלל פיננסים, אך בעקבות הביקורת הציבורית על תחום הפורקס, שלעיתים לא מציג באופן מיטבי את הסיכון הטמון בהשקעה ממונפת במטבעות, ויתר דנקנר על הפעילות.

 

כלל פיננסים מכרה את מניות אווא טרייד ברווח של כ־30 מיליון שקל עד 2010. מנכ"ל כלל פיננסים בעת ההשקעה שוקי אברמוביץ', עזב ב־2009 את אי.די.בי של דנקנר והצטרף לאווא כדירקטור ומחזיק באחוזים בודדים ממניותיה.

טדי שגיא, צילום: ניק קלארק טדי שגיא | צילום: ניק קלארק טדי שגיא, צילום: ניק קלארק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות