אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צומת ספרים הפסיקה לכבד תווי רב קארד של מגה צילום: עמית שעל

צומת ספרים הפסיקה לכבד תווי רב קארד של מגה

ברשתות שמכבדות את התווים חוששים שלא יקבלו את הכסף ממגה

02.07.2015, 07:23 | נורית קדוש

מגה אמנם קיבלה את אישור בית המשפט להמשיך ולהתנהל עוד 10 ימים, עד שתקיים אסיפת נושים, אבל מחזיקי תווי רב קארד שמנפיקה הרשת מתקשים לממשם. ל"כלכליסט" נודע כי רשת צומת ספרים הורתה למוכרים בחנויות הרשת שלא לכבד עוד את תווי רב קארד. ללקוח שניסה אתמול לשלם בתווים עבור ספרים מסר המוכר כי הונחה שלא לקבל תשלום בתווים, "בגלל הבלגאן במגה".

קראו עוד בכלכליסט

אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים, צילום: אוראל כהן אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים | צילום: אוראל כהן אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים, צילום: אוראל כהן

ההחלטה של צומת ספרים מציגה את החשש של רשתות פנאי ואופנה רבות המכבדות את תווי רב קארד בחנויותיהן כי לא יוכלו לקבל את תמורתם. עם הרשתות המכבדות את התו נמנות קסטרו, פוקס, המשביר לצרכן, אייס, אוטו דיפו, אופטיקנה, שקם אלקטריק, גולף וריקושט.

בהתאם להסכם בין מנפיקת התווים לרשתות אלו, אחת לחודש מעבירות הרשתות את התווים שהתקבלו בקופתן וכעבור כחודש הן מקבלות את התמורה, פחות עמלה שהן משלמות למנפיקה.

לפני כשבועיים פנתה חברת ועדים לשר הכלכלה אריה מכלוף דרעי בבקשה להכניס את תווי הקנייה לפיקוח ולחייב את כל מנפיקי תווי הקנייה בישראל להעמיד ערבויות כספיות מתאימות לתווים שהונפקו לציבור. זאת נוכח חשש של ועדי עובדים רבים כי בעקבות הקשיים שעמם מתמודדת רשת מגה והחשש ליציבותה עלולים לרדת לטמיון מיליוני שקלים המוחזקים בידי הציבור בתווי קנייה של הרשת.

על פי נתוני חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית־חברתית של ועדי העובדים בישראל, הנפיקה רשת מגה בשנה האחרונה תווי קנייה בסכום של 650–750 מיליון שקל. לפי הערכות נותרו בידי הציבור תווי קנייה בשווי 250 מיליון שקלים שעדיין לא מומשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות