אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנת'וני דיוויס חתם בניו אורלינס על החוזה הגבוה בתולדות ה-NBA צילום: רויטרס

אנת'וני דיוויס חתם בניו אורלינס על החוזה הגבוה בתולדות ה-NBA

דיוויס יקבל 145 מיליון דולר, הסכום הגבוה ביותר לחוזה בהיסטוריה של הליגה; קבוצות ה-NBA התחייבו אמש על חוזים בשווי 1.5 מיליארד דולר ל-102 שנים

02.07.2015, 11:11 | שירות כלכליסט

קבוצת ה-NBA ניו אורלינס פליקנס החתימה את אנתוני דיוויס ברגע שתקופת השחקנים החופשיים (free-agency) החלה אמש בחצות. דיוויס יהפוך לשחקן חופשי בקיץ הבא, כך שניו אורלינס החתימו אותו להארכה של חמש שנים בגובה 145 מיליון דולר שתקפה החל מעונת 2016-17. 145 מיליון דולר הוא הסכום הגבוה ביותר לחוזה בהיסטוריה של הליגה, והממוצע של 29 מיליון דולר בעונה שירוויח דיוויס הוא ככל הנראה הגבוה ביותר כרגע ב-NBA.

קראו עוד בכלכליסט

אנת אנת'וני דיוויס ואימו. וחוזים המתקרבים ל-150 מיליון דולר יהפכו לדבר שבשגרה | צילום: רויטרס אנת

בעונת 2016-17 דיוויס יהיה זכאי למימוש תנאי max contract שיאפשר לו לקבל 30% מתקרת השכר (תנאי השמור לשחקנים ששיחקו כבר בין 7-9 עונות), במקום ה-25% הרגילים, זאת אם הוא ייבחר למשחק האולסטאר, כפי שצפוי שיקרה. הערכת תקרת השכר בעונה זו היא 89 מיליון דולר. אף שזו תהיה שנתו החמישית בלבד כשהארכה מתחילה, דיוויס ירוויח יותר ממרבית חבריו.

אולם, שלטונו של דיוויס בפסגת ה-NBA עשוי להיות זמנית בלבד, זאת מכיוון שהעלאת תקרת השכר תיצור ככל הנראה חוזים גדולים ומופרעים יותר מכפי שאנחנו רגילים. 15 קבוצות ה-NBA התחייבו אמש על חוזים בשווי 1.5 מיליארד דולר ל-102 שנים. זאת ועוד,  בתוך שנה אחת, דיוויס עשוי לאבד את מקומו בפסגה לשחקנים חופשיים אחרים עם יותר שנות ניסיון. שחקנים שמשחקים בליגה כבר יותר מעשר שנים יכולים להרוויח 35% מהתקרה, כך שבתוך שנה אחת, השחקנים החופשיים הבכירים יכולים לחתום על חוזים דומים ואף גבוהים משל דיוויס.

לברון ג לברון ג'יימס ימשיך לחתום על חוזים לשנה אחת עם קליבלנד קאבלירס עד שזכויות בירד (Bird Rights) שלו יעברו לקבוצה והיא תוכל להציע לו חוזה מקסימאלי עם העלאות של 7.5%. עד 2017, לברון יכול לחתום על חוזה לחמש שנים בשווי 204 מיליון דולר | צילום: איי אף פי לברון ג

לברון ג'יימס ימשיך לחתום על חוזים לשנה אחת עם קליבלנד קאבלירס עד ש,זכויות לארי בירד, (Bird Rights) שלו יעברו לקבוצה והיא תוכל להציע לו חוזה מקסימאלי עם העלאות של 7.5%. עד 2017, לברון יכול לחתום על חוזה לחמש שנים בשווי 204 מיליון דולר.

מסיבות דומות גם למרקוס אלדרייג' יכול לחתום הקיץ על חוזה לטווח קצר. שנה הבאה תהיה העונה העשירית שלו בליגה, כך שב-2016 אם אלדרייג' רוצה לשוב להיות שחקן חופשי הוא יכול לחתום על חוזה לארבע שנים בגובה 145 מיליון דולר עם קבוצה אחרת.

קיץ של 2017 יהיה ככל הנראה מוטרף אף יותר, שכן אז תקרת השכר עולה לפי ההערכות ל-108 מיליון דולר. כך ששחקן עם 10 שנות ניסיון שזכאי ל-35% מהתקרה יוכל להתחיל משכר של 38 מיליון דולר.

כך יראו החיים באווירת תקרת השכר החדשה ב-NBA. חוזים המתקרבים ל-150 מיליון דולר יהפכו לדבר שבשגרה.

בתוך כך, קווין לאב חתם מחדש בקליבלנד קאבלירס על חוזה ארוך טווח. לאחר חודשים של השערות שיעזוב את הקבוצה או שיחתום על חוזה קצר טווח שיאפשר לו להפוך לשחקן חופשי לאחר העלאת תקרת השכר ב-2016, ב-ESPN מדווחים כי לאב ישוב לקליבלנד עם חוזה לחמש שנים בגובה 110 מיליון דולר.

לאב הכריז על ההחלטה בפוסט שפרסם באתר The Players' Tribune, שבו השחקנים הם שמפרסמים את התכנים. "שמעתי כמובן על שמועות השחקן החופשי, אך בסופו של יום, ולאחר שפגשתי את חברי לקבוצה (מתברר שבריכות הן מקום מפגש מעולה) ואת ההנהלה, היה ברור שקליבלנד הוא המקום הנכון עבורי. כולנו על אותו דף. יש לנו עסקים לא גמורים והגיע הזמן לחזור לעבודה".

עדיין בקליבלנד: טריסטאן תומפסון על 80 מיליון ל-5 עונות, סגנית אלופת הליגה ממשיכה לשמור על הסגל שלה, כשאימן שאמפרט, הגארד שהגיע באמצע העונה מהניקס, חתם על חוזה של 40 מיליון ל-4 עונות. עכשיו, לקבוצה של דייויד בלאט רק נשאר עניין קטן - לסכם עם לברון ג'יימס את החוזה החדש שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות