אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוג'ין קנדל פורש מתפקידו כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה צילום: עמית שעל

יוג'ין קנדל פורש מתפקידו כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה

קנדל ממלא את תפקידו מאז 2009. הוא ניהל לאחרונה את צוות המשא ומתן מול החברות דלק ונובל אנרג'י, ואתמול נודע כי הוא אחד המבוקרים בדו"ח המבקר על ניהול משק הגז; הסיבות לפרישתו עדין לא ברורות

02.07.2015, 17:32 | שירות כלכליסט

ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג׳ין קנדל, פורש מתפקידו. קנדל ממלא את תפקידו מאז 2009, כאשר כהונתו הוארכה ב-2013 ל-4 שנים נוספות. בתקופה האחרונה ניהל קנדל את צוות המשא ומתן עם דלק ונובל אנרג'י על הסכם הגז.

קראו עוד בכלכליסט

עדיין לא ברורות הסיבות לפרישתו של קנדל, ולאן מועדות פניו. גורמים במשרד ראש הממשלה ציינו כי עדיין לא נקבע מועד לפרישתו של קנדל, שלדבריהם אינה קשורה לסוגיות שעומדות על הפרק. קנדל היה ממובילי מתווה ההסכם עם חברות הגז שהעברתו בממשלה ובכנסת תקועה, ואתמול נודע כי הוא אחד המבוקרים בדו"ח המבקר על ניהול משק הגז.

בשבוע האחרון ספג נתניהו כמה הפתעות סביב קידום הסכם הגז - מסירובו של אריה דרעי לקחת את הסמכות לעקוף את דיוויד גילה, דרך הכישלון בגיבוש רוב להעברץ סמכות לממשלה ועד הודעת מבקר המדינה שיפרסם דו"ח בנושא עוד לפני תום השימוע. אולם לדברי הגורם, נתניהו וקנדל מתואמים בפעולותיהם.

הגורמים ציינו שביום ראשון יציין קנדל שש שנים בתפקידו כיועץ הכלכלי של ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר בימים אלה הוא שותף בגיבוש תקציב המדינה לשנים הבאות, בקידום מתווה הגז הטבעי, בהיערכות ליישום האסטרטגיה הכלכלית-חברתית שאושרה בשבוע שעבר ובמשימות נוספות.

קנדל עלה לישראל מרוסיה בשנת 1977, למד באוניברסיטה העברית ואת הדוקטורט בכלכלה כתב באוניברסיטת שיקגו. בהמשך אף היה ראש המחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית. תפיסתו הכלכלית הנאו-ליברלית קרובה מאוד לזו של נתניהו, שאף הציע לו להחליף את נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר. 

 , צילום: עומר מסינגר צילום: עומר מסינגר  , צילום: עומר מסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות