אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: מגזר השירותים צמח ביוני מעל לתחזיות צילום: אימג'בנק, Gettyimages

בריטניה: מגזר השירותים צמח ביוני מעל לתחזיות

לפי חברת הסקרים מרקיט, הכלכלה הבריטית צמחה ב-0.5% ברבעון השני, אך עדיין "אינה נראית מאוזנת"

03.07.2015, 12:21 | שירות כלכליסט

סקטור השירותים בבריטניה צמח ביוני בשיעור גבוה מהתחזיות. על פי הדו"ח שפרסמה היום חברת מרקיט עולה כי סקטור השירותים, המייצג את החלק הגדול ביותר בכלכלה, טיפס לרמה של 58.5 מרמה של 56.5 שנרשמה במאי.

קראו עוד בכלכליסט

תחזיות האנליסטים ציפו כי המדד יעלה לרמה של 57.5. הדו"ח מצביע על כך שהכלכלה הבריטית ככל הנראה צמחה בשיעור של 0.5% ברבעון השני, לאחר צמיחה של 0.4% בשלושת החודשים הראשונים של השנה.

בריטניה, צילום: Rob Stothard בריטניה | צילום: Rob Stothard בריטניה, צילום: Rob Stothard

הדו"ח מעניק לבנק המרכזי של אנגליה חומר למחשבה לקראת הפגישה החודשית של קובעי המדיניות בשבוע הבא. סקטור השירותים אמנם מראה סימני התחזקות, אך בחודש שעבר נפל מדד העוקב אחר הייצור לשפל של שנתיים. "הצמיחה אינה נראית מאוזנת", הגיב כריס וויליאמסון, הכלכלן הראשי של מרקיט. "ההתאוששות בשירותים היא חדשות מבורכות, אך קובעי המדיניות ירצו לראות שיפורים נוספים בנתונים, כולל סימנים לעלייה מתמשכת בשכר, לפני שירגישו מספיק בנוח שהכלכלה הבריטית מוכנה להעלאת ריבית".

עוד הוסיף וויליאמסון, כי הכלכלה הבריטית אינה בטוחה לגמרי. ההסלמה במשבר היווני, שהוגדרה השבוע על ידי נגיד הבנק המרכזי מארק קרני כאיום לבאיטניה "היא בעלת פוטנציאל לערער את הצמיחה הכלכלית", הזהיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות