אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוירודרם מתלהבת מהראלי: הגישה תשקיף להנפקה נוספת צילום: shutterstock

נוירודרם מתלהבת מהראלי: הגישה תשקיף להנפקה נוספת

שמונה חודשים אחרי שהונפקה בניו יורק לפי שווי של 164 מיליון דולר, מבקשת מפתחת התרופות הישראלית לנצל את הצלחתה והגישה תשקיף להנפקה משנית של 50 מיליון דולר

05.07.2015, 08:23 | ניר צליק

שמונה חודשים אחרי ההנפקה בבורסה של ניו יורק, נוירודרם, חברת פיתוח התרופות הישראלית, הגישה תשקיף להנפקה משנית בהיקף של 50 מיליון דולר. את ההנפקה יובילו החתמים ג'פריס וקוואן.  

קראו עוד בכלכליסט

נוירודרם הונפקה בנובמבר 2014 כחלק מגל הנפקות הביומד הישראלי ששטפו את ניו יורק בשנה זו. היא גייסה 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר (10 דולר למניה). מאז הוסיפה מניית נוירודרם 56% ושווייה עומד כיום על 265 מיליון דולר.

עם השלמת הגיוס העתידי תצטרף נוירודרם לשורה של חברות ישראליות שהנפיקו השנה הנפקות בארה"ב. קורנית דיגיטל, יצרנית המדפסות לטקסטיל; סולאראדג', המייצרת מערכות לשיפור תצרוכת החשמל בקולטנים סולאריים; וצ'ק קאפ, שפיתחה גלולת אבחון למחלות מעיים — כל אלה השלימו הנפקות ראשוניות. רדהיל, אלקוברה, פואמיקס, קריקס, סייבר ארק, ביוליין, מובילאיי ואימפרבה השלימו הנפקות משניות.

המוצרים המובילים של נוירודרם מיועדים להפחית את הסיבוכים המוטוריים המאפיינים את מחלת הפרקינסון. בין בעלי המניות הגדולים שלה ניתן למנות את קפיטל פוינט (10%), יורגן המברכט (5.5%), המנכ"ל עודד ליברמן (3%), שמואל קבילי (15.5%), היו"ר רוברט טאוב (19%) ואווה וושר (18%). נוירודרם עדיין נמצאת בשלב הפיתוח ולכן היא לא מייצרת הכנסות. את הרבעון הראשון של 2015 חתמה החברה בהפסד של 3.9 מיליון דולר לעומת 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, ובקופת החברה נותרו 43.2 מיליון דולר אחרי שהחברה השתמשה בכ־700 אלף דולר למימון פעילותה השוטפת ברבעון זה.

בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות