אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהו המהלך העסקי הגדול של השנה?

מהו המהלך העסקי הגדול של השנה?

התחרות של כלכליסט בשיתוף BDO זיו האפט, שתחפש את המהלך המשמעותי ביותר של 2014, פתוחה בפני כל החברות הישראליות הציבוריות

05.07.2015, 08:28 | כלכליסט

תחרות המהלך העסקי של 2014 יוצאת לדרך. "כלכליסט" בשיתוף BDO זיו האפט בוחרים את המהלך העסקי של השנה שחלפה. התחרות שמה דגש על בחירת מהלך עסקי משמעותי שהוביל לתפנית בחברה, השיא ערך לבעלי מניותיה, הרחיב את תחומי פעילותה והשפיע על שווייה ועל הענף שבו היא פועלת. התחרות פתוחה לכל החברות הישראליות הציבוריות, המדווחות או הסחירות, בארץ או בחו"ל.  

פרטים נוספים על התחרות ומידע על תנאי ההשתתפות לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

הבחירה תתייחס למהלך עסקי שיכול להיות רכישה או מכירה של נכסים, מיזוג או פיצול פעילויות, השקעה יוצאת דופן, השקת מוצר או פעילות וכן קידום האסטרטגיה של החברה.

התחרות תבחן את המהלך בהיבטים שונים. כך למשל, ההיקף הכספי של המהלך ביחס לגודל החברה, יצירתיות וחדשנות של המהלך, השפעת המהלך מבחינת חיסכון או רווח וכן השפעת המהלך על מיצובה של החברה.

צוות השופטים בתחרות

בצוות השופטים יישבו יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים; דני מרגלית, יו"ר BDO זיו האפט; שחר זיו, שותף־מנהל, BDO זיו האפט; ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי; פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל־אביב; ליאורה עופר, יו"ר מליסרון ועופר השקעות; צביקה יוכמן, שותף מנהל בקרן סקיי ;גלית חמי, עורכת "כלכליסט"; וגולן פרידנפלד, סגן עורכת "כלכליסט".

לדברי שחר זיו, שותף־מנהל, BDO זיו האפט: "העולם העסקי המורכב של היום עובר שינויים טכנולוגיים מהירים, תנודות בכלכלות הגלובליות ומגמות חברתיות עמוקות. חברות ומנהלים נדרשים ללמוד, לתכנן וליישם מהלכים כדי להתמודד עם התמורות הללו, ולנצלן לטובת החברה ומחזיקי העניין בה. חשבנו שנכון להוקיר במיוחד חברות שידעו לשלב בניית ערך כלכלי פונדמנטלי ועסקה פיננסית לכלל מהלך עסקי משמעותי".

דני מרגלית, יו"ר BDO זיו האפט: "בבחינת ההצלחות של חברות בארץ ובעולם, בשנים האחרונות ניתן לראות את עוצמת החשיבות של ראייה גלובלית, בחינת שווקים בינלאומיים, התאמת מוצרים ופעילויות לעולם הרחב מעבר לבועה הלוקלית, איתור חברות בינלאומיות לצורך פעילויות של מיזוגים ורכישות, ושילוב בגיוסי ההון הנדרשים ממקורות בארץ ובחו"ל. אנו רואים חשיבות רבה בתחרות זו, שבה אנו BDO זיו האפט, בשיתוף עם עיתון "כלכליסט" ובצירוף שופטים מהאקדמיה ומהעולם העסקי, בוחנים חברות ובוחרים את אלה אשר הצטיינו בהשלמת מהלכים כאמור".

שאלון לחברות המשתתפות

השיפוט בתחרות יתבצע על ידי שאלון שיועבר לחברות וכולל כ־30 שאלות. לאחר שלב הסינון הראשוני, החברות שיעברו את השלב הזה יעלו לדיון אצל צוות השופטים, שעל פי הנתונים בטופסי ההרשמה יתבקשו לבחור כעשר חברות. לאחר סינון נוסף, הכולל ניתוח של המהלך בשיתוף עם חבר השופטים, שלוש חברות יעלו לשלב הגמר. החברות שיזכו בדירוג הגבוה ביותר יוכרזו כזוכות בתחרות באירוע הכרזה חגיגי שיתקיים ב־7 בספטמבר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

שחר זיו, BDO זיו האפט , צילום: עמית שעל שחר זיו, BDO זיו האפט | צילום: עמית שעל שחר זיו, BDO זיו האפט , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות