אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיליק טפירו שילם קנס של מאות שקלים בתמורה למחיקת כתב האישום על עבירות דיווח למע"מ

חיליק טפירו שילם קנס של מאות שקלים בתמורה למחיקת כתב האישום על עבירות דיווח למע"מ

איש הביטוח, שקרן השקעות בבעלותו קרסה והותירה חובות של כ-61 מיליון שקל לכ-480 משקיעים, הואשם בכך שסוכנות הביטוח שבניהולו לא הגישה דו"חות למע"מ. לדברי רשות המסים הדו"חות הוגשו, ולכן כתב האישום נמחק. לפני שבועיים פתחה רשות ני"ע בחקירה פלילית נגד טפירו על עבירות של מרמת משקיעים בקרן

05.07.2015, 13:06 | תומר גנון

רשות המסים החליטה להמיר לקנס מינהלי של כמה מאות שקלים כתב אישום פלילי שהגישה נגד איש הביטוח ובעלי קרן ההשקעות אור שקרסה, חיליק טפירו, בגין עבירות דיווח. על פי כתב האישום, סוכנות הביטוח שבניהולו של טפירו, "טפירו סוכנות לביטוח פנסיוני", לא הגישה במועד דו"חות למע"מ בשישה מקרים שונים ב-2014. בכתב האישום שהוגש לפני למעלה מחצי שנה נטען שחובות החברה למע"מ נאמדו בכ-400 אלף שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

על אף שעבירות מסוג איחור ועיכוב בהגשת דו"חות למע"מ נמצאות במדרג הנמוך של עבירות המס הפליליות, התובעת בתיק, עו"ד יבגניה קומרניצקי מהמחלקה המשפטית של אגף המכס ומע"מ, ציינה בכתב האישום כי בכוונת הרשות לבקש עונש מאסר בפועל, במידה ותהיה הרשעה בתיק. אלא שכאמור לבסוף החליטה הרשות לחזור בה מכתב האישום, לדבריה לאחר שהדו"חות הוגשו, ולהסתפק בהטלת קנס מינהלי.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

בתחילת ספטמבר 2014 אישר בית המשפט לטפירו הסדר עם נושי קרן ההשקעות אור, שהותירה אחרי קריסתה חובות של כ-61 מיליון שקלים לכ-480 משקיעים. ההסדר עם הקרן, שעל פי פרסומיה השקיעה בפרויקטים של תמ"א 38, מחק לנושים כמחצית מהכספים שהשקיעו. לפני כשבועיים פתחה רשות ניירות ערך בחקירה פלילית לברור נסיבות קריסת הקרן. טפירו נחקר בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, גיוס הון ללא תשקיף והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

על פי החשד של הרשות, קרן אור התנהלה בשיטת פירמידה כאשר החזרי הריביות והתשלומים החודשיים למשקיעים שולמו מכספי משקיעים חדשים שגויסו, ולא ממקורות עצמאיים של החברה. טפירו, כך החשד, עשה שימוש שלא כדין בחלק מהכספים שגייסה הקרן, בין היתר לצורך מימון אשכול החברות הפרטיות שלו בתחום הביטוח וההשקעות. כמו כן הרשות חושדת שטפירו השתמש בחלק מהכספים לרכישת נכסי נדל"ן פרטיים, ומתן הלוואות חוץ בנקאיות.

מעו"ד שרון פישמן ממשרד דורון טיקוצקי נמסר: "ההר הוליד עכבר. התיק הסתיים ללא הרשעה וללא אישום פלילי, הועיל ומדובר בעבירות טכניות בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות