אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לברצלונה נמאס מתיירים: מפסיקה להנפיק אישורים למקומות לינה צילום: שאטרסטוק

לברצלונה נמאס מתיירים: מפסיקה להנפיק אישורים למקומות לינה

ראש עיריית ברצלונה משעה את האישורים לכל בתי המלון ודירות הנופש החדשים, לנוכח הזעם שמפגינים התושבים מכמות התיירים הפוקדים את העיר - 7 מיליון מדי שנה

05.07.2015, 14:05 | שירות כלכליסט
בעוד שבארץ התיירים מבוששים לבוא, ראש עיריית ברצלונה אדה קולאו החליטה להפסיק להנפיק אישורים למקומות לינה לתיירים, כולל בתי מלון, הוסטלים, דירות נופש ובתים להשכרה, זאת לנוכח הזעם שמפגינים המקומיים כלפי כמויות התיירים המגיעים לעיר.

ההשעיה הזמנית במתן אישורים תישאר על כנה עד לפחות עד תחילת 2016, אז אמורות הרשויות להציג אסטרטגית תיירות חדשה. למעלה מ-7 מיליון תיירים מבקרים בברצלונה בכל שנה, זינוק של פי 5 לעומת מספר התיירים לפני 20 שנה, באתרים מפורסמים כמו כנסיית סגרדה פמיליה שתוכננה על ידי אנטוני גאודי.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של ראש העיר התקבלה בתגובה לתסכול ההולך וגובר בקרב המקומיים כלפי המספר הרב של תיירים המסתובבים בעיר השנייה בגודלה בספרד. בשל העלייה בשכירות והרעשים, תושבים מקומיים רבים מעדיפים לעזוב שכונות הנחשבות פופולאריות בקרב התיירים, כמו העיר העתיקה, שאיבדה 13 אלף תושבים בשמונה השנים האחרונות.

תיירים בביתו של גאודי בברצלונה, צילום: דוד הכהן תיירים בביתו של גאודי בברצלונה | צילום: דוד הכהן תיירים בביתו של גאודי בברצלונה, צילום: דוד הכהן

בכירים בעיריית ברצלונה מסרו כי ההשעיה במתן אישורים לפתיחת מקומות לינה חדשים לתיירים נועדה כדי להעניק זמן ליצירת תוכנית תיירות חדשה. התוכנית, שאמורה להתפרסם בתחילת השנה הבאה, צפויה להפחית את הלחץ על האזורים הפופולאריים ולוודא שהתיירים יפזרו אותם בצורה שווה יותר ברחבי העיר.

קולאו, שנכנסה לתפקיד בחודש שעבר, אמרה לעיתונאים: "היה חשוב לעשות סדר. עד כה, מדיניות התיירות תוכננה בקטעים". קולאו מקווה שהתוכנית החדשה תרצה את המקומיים, שחוששים שהעיר מאבדת את הקסם שלה לעדרי התיירים. קובעי המדיניות יבחנו את רמות התפוסה הנוכחיים של מקומות הלינה וישוו אותן לערים אחרות, זאת על מנת למצוא אסטרטגיה שתשמור על האיכות של ברצלונה ותמנע הטרדות ל-1.6 מיליון התושבים.

ההשעיה תשפיע על קרוב ל-30 בקשות, שנמצאות בשלב זה בשלבים שונים של עיבוד, כולל תוכנית להפוך את גורד השחקים טורה אגבר למלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לגבי ההסתמכות על תיירות
אומנם תיירות היא מרכיב משמעותי מהכלכלה בברצלונה, אך לא היחיד. ברצלונה היא אחד האזורים העשירים והמשגשגים בכל אירופה(!) - בניגוד לשאר ספרד שנמצאת במשבר. המגזרים האחרים בברצלונה, למשל התעשייה, מאוד מפותחים. בואו נגיד ככה... אפילו אם הברצלונאים מצמצמים בתיירות, הם ישרדו יפה מאוד.
מרקו  |  07.07.15
9.
למגיבים
הכוונה היא לא שהם מוותרים על התיירות הקיימת, אלא שהם רוצים לשמור על איזון בין תיירות נכנסת לבין איכות חיים - הגיוני לא? בדיוק כמו שבכל ענף כלכלי אחר מחפשים איזון בין מטרדי רעש וזיהום של מפעלים (שמכניסים הון רב) לבין איכות חיים של התושבים במקום. תחשבו על זה - האם במפרץ חיפה לדוגמה, ראש העיר ימהר להכניס מפעלים חדשים למרות שאלה מכניסים לעיר המון כסף?
מרקו  |  07.07.15
לכל התגובות