אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיני זהבי רכש את מוקרון הבלגית צילום: ראובן שוורץ

פיני זהבי רכש את מוקרון הבלגית

סוכן העל הישראלי השקיע 8.5 מיליון יורו ברכישת 90% ממניות המועדון הבלגי. קשריו בצ'לסי יעזרו לו לחזק את הקבוצה

05.07.2015, 14:28 | שירות כלכליסט

סוכן העל הישראלי פיני זהבי הציל את קבוצת הכדורגל הבלגית רויאל מוקרון פרוולץ מהצרות הפיננסיות אליהן נקלעה, לאחר שהשקיע 8.5 מיליון יורו במועדון ורכש 90% ממניותיו.

קראו עוד בכלכליסט

לוגו קבוצת הכדורגל מוקרון הבלגית לוגו קבוצת הכדורגל מוקרון הבלגית לוגו קבוצת הכדורגל מוקרון הבלגית

הקבוצה הכריזה על פשיטת רגל ב-2010 ומאז סובלת ממצב פיננסי שביר, שמשפיע על ההכנסות והמעורבות של האוהדים. קבוצת ליל הצרפתית הפכה לבעלת מנית עיקרית במועדון, אך נפרדה ממנו העונה. נפוצו גם שמועות שסולטן עומאן קאבוס בן סעיד אאל סעיד, שהונו נאמד ב-700 מיליון דולר, מתכוון להשתלט על המועדון, אך בסופו של דבר כלום לא קרה.

כעת, זהבי שנחשב לסוכן שחקנים מוביל שנוהג להסתובב בין הדרגים הגבוהים של הפרמיירליג, כולל המעגל הפנימי של רומן אברמוביץ', משתמש בחברה ממלטה כדי לרכוש את החברה. המועדון ישמש לו כתחנת מעבר לשחקנים שהוא הבעלים שלהם. זהבי עשה הון גדול מעסקאות TPO (העברת שחקנים דרך גורם שלישי), שפיפ"א אוסרת עליהן מאז ה-1 במאי. רכישת המועדון תאפשר לו להיות בעלים של אחוזים מהשחקנים ולא להיחשב ל"גורם צד שלישי".

בנוסף, צ'לסי עשויה להשתמש בקבוצה הבלגית כדי לפתח שחקנים צעירים, שיתאמנו בליגה בכירה. "אנחנו מקווים שהבטחנו את המקום שלנו בליגה הבכירה בעונות הקרובות", מסר הנשיא אדווארד ואן דאלה. "ההשתלטות על הקבוצה על ידי משקיעים הקשורים לזהבי היא עובדה. אישרנו זאת פה אחד ונקדיש את הימים הבאים לסיכום הפרטים. מההתחלה הייתה לנו הרגשה טובה לגבי המשקיעים האלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות