אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פלייטק לשעבר גייס 1.5 מיליון דולר לשירות בילויים

מנכ"ל פלייטק לשעבר גייס 1.5 מיליון דולר לשירות בילויים

אביגור זמורה, שהיה אחראי על הנפקת חברת הימורי האינטרנט של טדי שגיא, מרחיב ללונדון את פעילות אתר הבילויים פאנזינג. הגיוס לחברה, המשדכת בין מנחי פעילויות אלטרנטיביות למשתתפים, בוצע על ידי קרן ההון סיכון החדשה אינימיטי

06.07.2015, 10:01 | אסף גלעד

מנכ"ל פלייטק לשעבר אביגור זמורה מגייס 1.5 מיליון דולר לסטארט־אפ פאנזינג (Funzing) שמשדך בין מנחי פעילויות פנאי לבין משתתפים פוטנציאליים, יחידים או תאגידים. את הסבב מובילה קרן ההון סיכון החדשה אינימיטי (Inimiti). זמורה שימש כמנכ"ל חברת התוכנה פלייטק של טדי שגיא במשך עשור והחל להשקיע בחברות סטארט־אפ לאחר שפרש לפני חמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

פאנזינג, שהוקמה על ידי זמורה (מנכ"ל החברה), ערן אלון (סמנכ"ל תפעול), ירון סגיב (סמנכ"ל שיווק) ונעה מוסקטי (סמנכ"לית המוצר), רשמה יותר מ־700 מנחים ומדריכים בישראל ויותר מ־50 באנגליה. הגיוס הנוכחי נערך בעקבות הגידול בפעילות המקומית והיציאה לשוק הבריטי.

עובדי פאנזינג. מימין לשמאל: פז אריכא, ירון סגיב, ערן אלון, חן קלז, נועה מוסקטי. על הקרקע אביגור זמורה עובדי פאנזינג. מימין לשמאל: פז אריכא, ירון סגיב, ערן אלון, חן קלז, נועה מוסקטי. על הקרקע אביגור זמורה עובדי פאנזינג. מימין לשמאל: פז אריכא, ירון סגיב, ערן אלון, חן קלז, נועה מוסקטי. על הקרקע אביגור זמורה

זמורה מדווח על עשרות אלפי משתמשים רשומים ועל 30% משתמשים חוזרים בשירות, שהושק לפני עשרה חודשים ומספק שירותי מכירת כרטיסים וסליקה, קידומים במנועי החיפוש ומערכת לניהול לקוחות (CRM). החברה גובה ממענקי השירות 20% מכלל המכירות.

 

פאנזינג מציעה אפשרויות בילוי אלטרנטיביות והתארגנויות קבוצתיות כסדנאות וסיורים. כך ניתן למצוא דרכה פעילויות כמו סדנת הכנת דבש, שיעור בפרקור, סיור מסעדות אפריקאיות באזור דרום תל אביב, סיור סיפורי במנזר הבנדיקטי באבו גוש והדרכת מלקטים בטבע. בלונדון מציעה פאנזינג פעילויות מקומיות יותר כמו סדנת חקלאות הידרופונית, ייצור סנדלים וריצה קבוצתית ברחובות באיפור בסגנון זומבי.

 

אבל איפה עובר הגבול בין הזמנת קהל להצגות או טיולים לבין אירוע-פאנזינג? אלון, סמנכ"ל התפעול של החברה, מסביר כי החוויה צריכה להיות אישית. "כשמנהל בר בתל אביב רוצה להרים ערב ויסקי כי יש לו יום בשבוע שנחשב יום מת, אנחנו מנחים אותו לערוך אירוע שהוא מעט שונה: הכוונה היא לא סתם להזמין קהל לשתות ויסקי, אלא אנחנו רוצים שהאירוע יהיה אישי. אם מדובר בתאטרון אנחנו לא רוצים שיסתפקו בהזמנת קהל להצגה, אלא שהקהל יחווה חוויה אישית, כמו סיור עם השחקן או הבמאי מאחורי הקלעים או צפייה בחזרה הגנרלית".

המשקיעים מאחורי הפאן

המשקיעה, קרן אינימיטי, היא מיקרו־פאנד, גייסה 30 מיליון דולר מגופים מוסדיים בקנדה וקרנות פרייבט אקוויטי באירופה ובישראל. היא הוקמה על ידי עופר טימור, שותף לשעבר בקרן דלתא שגייסה 62 מיליון דולר, אלון גבע, ממייסדי XMpie שנמכרה לחברת זירוקס ונמרוד לב, ממייסדי אתר קופידון שנמכר ל־JDate וחברת קריוקי שנמכרה למייספייס.

זמורה עצמו, שהשתתף בגיוס אך נמנע מלהוביל אותו, מסביר: "זה מצריך סוג אחר של התייחסויות מאלה הנדרשות כשאתה משקיע כסף אישי. לא חיפשנו גיוס גדול ולא היינו תחת השגחתן של הקרנות הגדולות. חיפשנו מימון שיאפשר לנו להוכיח שאנחנו יכולים להצליח בעוד מדינה".

זמורה ממשיך: "הפלטפורמה שיצרנו מאפשרת להוציא אנשים מהמרחב הדיגיטלי אל העולם האמיתי ולעסקים קטנים, שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות מילים יקרות במנועי חיפוש לקבל ביטוי לפי העניין שהם מייצרים".

פאנזינג (Funzing)

 

  • תחום עיסוק: אתר למציאת סדנאות, פעילויות מודרכות וסיורים לפי מיקום ותחביב
  • מייסדים: אביגור זמורה, ערן אלון, ירון סגיב ונעה מוסקטי
  • שנת הקמה: 2014
  • גייסה: 1.5 מיליון דולר

פעילויות שמציעה פאנזינג

 

סדנאות: הכנת דבש, ייצור סנדלים, פרקור

סיורים: תחנה מרכזית בתל אביב, מנזר בנדיקטי באבו גוש, מסעדות קארי בלונדון

אירועים מיוחדים: הדרכת לקטים בטבע, ריצה ברחובות באיפור זומבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות