אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מותו: משרד המשפטים מנקה את אפרים ברכה צילום: מוטי קמחי, ynet

אחרי מותו: משרד המשפטים מנקה את אפרים ברכה

בהודעה שפרסם המשרד נכתב כי לא התקבלה החלטה לפתוח בחקירה נגד ברכה, זאת בניגוד לפרסומים בכלי תקשורת שהוגדרו "כוזבים" ו"שקר גס"

05.07.2015, 22:27 | אלי סניור, ynet

מעט מדי ומאוחר מדי. משרד המשפטים פרסם הערב (יום א') הודעה שמנקה את שמו של תת-ניצב אפרים ברכה ששם הלילה קץ לחייו סמוך לביתו במודיעין. בהודעה נכתב כי לא התקבלה החלטה לפתוח בחקירה נגד ברכה, זאת בניגוד לפרסומים שהיו בתקשורת בנושא. "מדובר בשקר ובפרסומים כוזבים", נכתב בהודעה.

אפרים ברכה בבית המשפט, צילום: גיל יוחנן אפרים ברכה בבית המשפט | צילום: גיל יוחנן אפרים ברכה בבית המשפט, צילום: גיל יוחנן

משרד המשפטים פרסם לפני כן הודעה שבה נכתב כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטות המדינה כולה מרכינים ראש בעקבות מות אפרים ברכה: "תנ"צ ברכה היה קצין משטרה הגון וברוך כישרונות, אמיץ ומסור בכל מאודו לשלטון החוק. במשך למעלה מ-30 שנה הוא שירת בשורות המשטרה במגוון תפקידים והיה ממובילי המאבק בשחיתות השלטונית ובפשיעה בכללותה. היועץ ופרקליטות המדינה עבדו עמו יד ביד שנים ארוכות בתיקים רגישים וקשים מאין כמותם, בשיתוף פעולה הדוק שהניב פירות רבים. היועץ ופרקליט המדינה משתתפים באבלה העמוק של המשפחה ושל משטרת ישראל".

זירת התאבדותו של ברכה, צילום: גיל יוחנן זירת התאבדותו של ברכה | צילום: גיל יוחנן זירת התאבדותו של ברכה, צילום: גיל יוחנן

מוקדם יותר היום דווח כי בשיחות טלפון סיפרו חבריו הרבים של תנ"צ ברכה כי ידע שיותקף לאחר שהסכים להקליט ולהפליל את הרב פינטו. "הוא היה בטוח שהבג"ץ שאישר את המינוי שלו יגרום לאנשים לרדת ממנו, אבל מהר מאוד הוא הבין שלא כך הדברים", סיפר אחד מחבריו הקרובים. "הוא אמר לא פעם, 'הסיפור שהיה עם הרב פינטו ילווה אותי עד המוות'". חבר אחר סיפר שדיבר איתו במהלך סוף השבוע: "'הם רוצים שאני אתאבד, אבל אני לא אתן להם התענוג' - ככה הוא היה אומר לי כל הזמן. אני לא מאמין שבסוף הוא נכנע ללחצים".

ברכה, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם הלילה קץ לחייו בירייה במכוניתו. לפנות בוקר הוא יצא מביתו, והדבר עורר דאגה בקרב בני משפחתו. לאחר מכן התקשרו בני המשפחה לחברו הקרוב ביותר תת-ניצב אבי נוימן, שליווה אותו לכל אורך שירותו. הם פנו אליו לסיוע לצורך איתורו.

 

בעקבות זאת נוימן שוחח עם תחנת מודיעין, וזו הוציאה בדחיפות שוטרים כדי לחפשו. באיכון טלפוני נמצא רכבו ברחוב עמק האלה במודיעין. נוימן יצא מבית משפחת ברכה עם עיניים דומעות לאחר ששהה עם המשפחה בשעות האחרונות ואמר: "זה יום קשה מאוד, איבדנו חבר".

במהלך היום עבדו שוטרי תחנת מודיעין ושוטרים מאגף משאבי אנוש של המשפחה בסידורי הלווייתו של ברכה שצפויה להתקיים מחר אחר-הצהריים. השוטרים העמידו לרשות המשפחה אוהל אבלים, וכיסאות לאורחים הרבים שצפויים להגיע בימי השבעה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ראיתם תשתקו ותברחו
לעולם אל תחשפו דברים שראיתם. זיהתם תשתקו וברחו. זו דוגמא איך ברגע שמשהו מנסה לעשות דבר צודק גם חבריו מתרחקים ממנו. וזה עובד לטובת המתעמרים מבית ומחוץ. המחיר לא שווה. אבל אם פינטו היה רבו אז גם זו בעיה. גם עכשיו ישנם אנשים שנמצאים במצב דומה בארץ בקטן. מי שטרם פעל עדיף שתשתוק ותברח. הישראלים כולם קומבינה ולא תימכים במי דפועל לחדוף דחיתות מחיר קשה. לכן שלא תעיזו כי יבודדו אתכם. ישראלים יגידו בוגד. ובעיקר בעניין גוף עם אדם כוחני וכת מעריצים.רב או איש עסקים או טיקון שאנשיו ימררו לכם
לעולם לא  |  06.07.15
9.
עצוב שבמדינה שלנו מכבדים רק את המתים
נושאי המשרות הציבוריים - אלה שגם עושים ולא רק מדברים נרמסים ונדרסים, קציני צבא בכירים, ראשי ממשלה ומנהיגים, את גדולי מנהיגנו הובלנו יגון שאולה, בגין, רבין, משה דיין הם מהבולטים אשר זכו ליותר הערכה בחייהם במדינות ערב מאשר בישראל ואצלנו נזכרים בגעגוע רק לאחר מותם, רק לאחר שהורדנו אותם על ברכיהם בחייהם. כמה עצוב להיות חלק מאומה כזו
רותם  |  06.07.15
8.
מסקנה: לא ללכת לרבנים. לפנות ישירות לבורא עולם, בלי תווך !
חבל על אדם יקר ומוכשר. עם ישראל זקוק לגברים כמו ברכה. בבקשה, לא ללכת לרבנים, לא לפרנס חצרות רבנים. הם בני אדם, עם חולשות ותאוות בצע ונוכלות ! אני לא מאמין בלהיות שפוט של רב !!! גם הרב עמר נוכל !!!
סטודנט באוני' העברית , ירושלים  |  06.07.15
7.
זה מעט מידי ומאוחר מידי.
יואב יצחק טוען שלא כתב את מה שהכחיש משרד המשפטים אלא כתב שהיועץ המשפטי עומד להחליט על פתיחת חקירה גלויה נגד תנ"צ ברכה. היועץ המשפטי לממשלה חייב להודיע אישית ובקולו האם טענה זאת נכונה או שאינה נכונה. לא באמצעות דוברים ויחצנים. ואם היא נכונה כיצד הכוונה הודלפה ליואב יצחק. אי אפשר ואסור להתחמק מכך. ולמר וינשטיין כן או לא אתה חייב לעשות זאת מייד ולא להסס כהרגלך.
אדר  |  06.07.15
לכל התגובות