אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליבלנד מהמרת על יותר מ-230 מיליון דולר צילום: איי פי

קליבלנד מהמרת על יותר מ-230 מיליון דולר

ייתכן שהקבוצה של דיוויד בלאט תהיה קבוצת ה-NBA הראשונה בהיסטוריה שתשלם לשחקניה יותר מ-200 מילון דולר בעונה אחת

06.07.2015, 13:51 | שירות כלכליסט

קליבלנד קאבלירס התחילו את הפגרה עם רשימה של שחקנים שהופכים לחופשיים. ב-24 השעות הראשונות של תקופת השחקנים החופשיים, הקבוצה החתימה מחדש את השקקנים הבכירים, בעלות גבוהה. קווין לאב חתם מחדש על חוזה לחמש שנים בשווי 110 מיליון דולר. אימאן שומפרט חתם על חוזה לארבע שנים בשווי 40 מיליון דולר וטריסטן תומפסון הסכים, לפי הדיווחים, לחוזה לחמש שנים בגובה 80 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קליבלנד. מפעיל לחץ, צילום: איי אף פי קליבלנד. מפעיל לחץ | צילום: איי אף פי קליבלנד. מפעיל לחץ, צילום: איי אף פי

שלושת השחקנים האלה הוחתמו עבור סכום כולל של 230 מיליון דולר, והקבוצה צריכה עוד לקחת בחשבון את החוזה של לברון ג'יימס ועוד חוזים פוטנציאלים לג'י.אר סמית, מת'יו דלאבדובה ואולי גם ג'ו ג'ונסון מברוקלין נטס.  הוצאות השכר של הקבוצה יעלו אף יותר ככל שהפגרה תימשך. השכר של לברון לעונת 2015-16 צפוי לעמוד על 22 מיליון דולר, זאת בנוסף ל-14.4 מיליון דולר שירוויח קיירי אירווינג בעונה הבאה כחלק מהארכה לחמש שנים בשווי 90 מיליון דולר. ישנו גם שכר של 9.7 מיליון דולר של אנדרסון ורז'או, והקאבס מתקרבים להוצאות שכר גבוהות באופן היסטורי.

אם נסתכל על השווי השנתי הממוצע של השכר של לאב, תומפסון ושמפרט – 22 מיליון דולר, 16 מיליון דולר ו-10 מיליון דולר, בהתאמה, ונשבץ אותו על עלויות השכר של קבוצה לעונה הבאה, מדובר כבר בשווי של 91.6 מיליון דולר. לכך יש להוסיף את ה-22 מיליון דולר של לברון ועוד 8 מיליון דולר בשנה שסמית' מעוניין להשיג, והסכום הכולל כבר מזנק ל-121 מיליון דולר. אולם, מכך יש להחסיר 10 מיליון דולר, מכיוון שהקבוצה מנסה נואשת להיפטר מה-10 מיליון דולר שהם השכר של ברנדן הייווד לפני סוף הקיץ.

גם בסכום של 111 מיליון דולר, עלות השכר של הקאבס לעונת 2015-16 תהיה גבוהה ב-30 מיליון דולר מעלות השכר של הברוקלין נטס לעונת 2014-15, שהייתה הגבוהה ביותר בליגה ועמדה על 85 מיליון דולר. ייתכן אף שהקאבס יהיה הקבוצה הראשונה שיגיעו ל-200 מילון דולר, כולל תשלום מס יוקרה, בהיסטוריה של הליגה. הנטס שילמו בעונת 2013-14 סכום שיא של 197 מיליון דולר בשכר ובמסים.

עם זאת, זה ההימור שהקבוצה מבצעת על הסגל שלה, שנכפה עליה על ידי לברון ג'יימס. החוזים של ג'יימס לשנה אחת, הם גם דרך להרוויח יותר כסף וגם דרך להפעיל לחץ על הקאבס להישאר מחויבים לבניית קבוצה מנצחת.

לאחר שהפסידו בסדרת הגמר האחרונה, בקאבס מאמינים שאם היה להם הרכב בריא - ורז'או פספס את מרבית העונה, לאב פספס את שלושת הסיבובים האחרונים של הפלייאוף, אירווין לא השתתף בחמשת המשחקים האחרונים של הגמר ושומפרט שיחק עם פציעה בכתף – הם היו לוקחים את האליפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות