אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדידס ייצרה נעל מפסולת ממוחזרת מהאוקיינוס צילום: יחצ אדידס העולמית

אדידס ייצרה נעל מפסולת ממוחזרת מהאוקיינוס

הנעל מורכבת בין השאר מרשתות דייג ופסולת ימית. עם זאת, הנעל לא תוצע למכירה. אדידס מתכוונת לשלב פלסטיק ממוחזר בייצור הנעליים שלה כבר ב-2016

06.07.2015, 13:36 | שירות כלכליסט

יצרנית ציוד הספורט אדידס הודיעה כי יצרה אבטיפוס ראשוני של נעל הידידותית לסביבה. הנעל, המיוצרת כמעט כולה מפסולת ממוחזרת שנמשתה מהאוקיינוס, מורכבת מרשתות דייג לא חוקיות, פסולת ימית וחומר ריפוד בר קיימא. 

קראו עוד בכלכליסט

אדידס. נעל שעשויה מרשתות דייגים לא חוקיות, צילום: יחצ אדידס העולמית אדידס. נעל שעשויה מרשתות דייגים לא חוקיות | צילום: יחצ אדידס העולמית אדידס. נעל שעשויה מרשתות דייגים לא חוקיות, צילום: יחצ אדידס העולמית

הפסולת ששימשה ליצירת הנעל נאספה על ידי אגודת שימור רועי הים (The Sea Shepherd Conservation Society) שיצאו למשימה של 110 יום לפיקוח על כלי דיג לא חוקי מול חופי מערב אפריקה. רשתות הדייג שמשמשות במסע הדייג שולבו גם כן בתוך הנעל.

הנעליים נולדו משותפות של אדידס עם ארגון הסביבה Parley for the Oceans, שמטרתו לבלום את הזיהום כתוצאה מהפסולת באוקיינוסים.

"אנחנו גאים ביותר שאדידס מצטרפת אלינו במשימה ומקדישה את הצוות היצירתי שלה לשותפות, כדי הראות שזה אפשרי להפוך את הפלסטיק של האוקיינוס למשהו קול", מסר מייסד הארגון סריל גוטש.

עם זאת, הנעל לא תוצע למכירה. "זו לא תכנית, זו פעולה", מסר בתגובה דובר של אדידס. "עשינו זאת כדי להראות מה ביכולות שלנו לעשות כשאנחנו מקדישים לכך מחשבה".

אדידס כן מתכוונת לשלב פלסטיק ממוחזר בייצור הנעליים שלה כבר מתחילת 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות