אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האדם העשיר באפריקה מסביר למה הוא רוצה לקנות את ארסנל צילום: cc by World Economic Forum

האדם העשיר באפריקה מסביר למה הוא רוצה לקנות את ארסנל

המיליארדר אליקו דנגוטה הסביר שהסיבה לכך שהוא מעוניין לרכוש קבוצה אנגלית היא כדי לקדם את ניגריה בזירה הבינלאומית

06.07.2015, 14:50 | שירות כלכליסט

אליקו דנגוטה, האדם העשיר ביותר באפריקה, חשף את הסיבה מאחורי רצונו לרכוש אחזקה בקבוצת הפרמיירליג ארסנל.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2010 ניסה דנגוטה לקנות אחזקת מיעוט במועדון, אך נדחה. הוא ממשיך לקוות להפוך ביום מן הימים לבעלים של המועדון, וצוטט לאחרונה כאומר שהוא מתכוון לקנות את המועדון במחיר הנכון. , צילום: בלומברג ב-2010 ניסה דנגוטה לקנות אחזקת מיעוט במועדון, אך נדחה. הוא ממשיך לקוות להפוך ביום מן הימים לבעלים של המועדון, וצוטט לאחרונה כאומר שהוא מתכוון לקנות את המועדון במחיר הנכון. | צילום: בלומברג ב-2010 ניסה דנגוטה לקנות אחזקת מיעוט במועדון, אך נדחה. הוא ממשיך לקוות להפוך ביום מן הימים לבעלים של המועדון, וצוטט לאחרונה כאומר שהוא מתכוון לקנות את המועדון במחיר הנכון. , צילום: בלומברג

לפני מספר שבועות, ספג דנגוטה (58) ביקורת רבה בניגריה לאחר שחזר על רצונו לרכוש קבוצה אנגלית. ניגרים רבים טענו מנגד שעדיף להוציא את הכסף שלו על רכישת קבוצה מקומית וקידום הליגה הניגרית, ולא להשקיע בקבוצה זרה.

אולם בשיחה עם עיתונאים בכירים בניגריה ביום שבת, המיליארדר הסביר שהסיבה לכך שהוא מעוניין לרכוש קבוצה אנגלית היא כדי לקדם את ניגריה בזירה הבינלאומית.

"העניין הוא שאם אקנה את כל הקבוצות בניגריה, הדגל הניגרי יישאר כאן. אבל רכישת ארסנל תעביר את הדגל הניגרי לרחבי העולם. כמו שבכל פעם שאברמוביץ' מוזכר, שם המדינה שלו רוסיה עולה גם כן. כולם יודעים שהוא רוסי", אמר דנגוט.

ב-2010 ניסה דנגוטה לקנות אחזקת מיעוט במועדון, אך נדחה. הוא ממשיך לקוות להפוך ביום מן הימים לבעלים של המועדון, וצוטט לאחרונה כאומר שהוא מתכוון לקנות את המועדון במחיר הנכון.

בשלב זה, בעלי השליטה בארסנל הם המיליארדר האמריקאי סטן קרונקי וטייקון הפלדה הרוסי אלישר אוסמנוב, שמחזיקים ב-66.6% ו-30% מהמועדון, בהתאמה. הם לא הביעו רצון למכור לדנגוט.

דנגוטה נחשב לאדם העשיר באפריקה, והונו נאמד על ידי מגזין פורבס ב-17.5 מיליארד דולר כתוצאה מהשקעות בייצור מלט, סוכר וקמח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות