אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון רבוע כחול אישר מתווה משופר לנושי מגה צילום: אלכס קולומויסקי

דירקטוריון רבוע כחול אישר מתווה משופר לנושי מגה

בהמשך לחשיפת כלכליסט הבוקר, אלון תנפיק זכויות בגובה 150 מיליון שקל ותזרים 110 מיליון שקל מתוכם לרשת מגה

06.07.2015, 14:13 | נורית קדוש

בעלי השליטה באלון רבוע כחול פועלים להגדלת ההון שיוזרם למגה. בהמשך לחשיפת כלכליסט הבוקר, דיווחה החברה כי דירקטוריון אלון רבוע כחול, החליט לגייס מבעליה סכום של 150 מיליון שקל, בהנפקת זכויות בבורסה של תל אביב. מתוך סכום זה התחייבו בעלי השליטה בחברה, קבוצת אלון, כי יזרימו את מלוא חלקם בהנפקת הזכויות, סך של 110 מיליון שקל.

הזרמת הכספים לחברת רבוע כחול, בעלת השליטה ברשת מגה, תגבה את התחייבות הרבוע הכחול להזרים לרשת מגה במסגרת ההסדר כספים בהיקף כולל של 220 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדפים ריקים בסניף מגה, צילום: אוראל כהן מדפים ריקים בסניף מגה | צילום: אוראל כהן מדפים ריקים בסניף מגה, צילום: אוראל כהן

מנכ"ל רבוע כחול ויו"ר רשת מגה, אביגדור קפלן, אמר, כי החלטת הבעלים להזרים סכומי כסף גדולים בהנפקת זכויות, נועדה לחזק את החברה ולהעמיד לה אמצעים נזילים לסייע לחברה הבת, רשת מגה, להיחלץ מהמצב שאליו נקלעה. "בעלי השליטה רואים חשיבות רבה לעמוד איתן ולסייע לחברה בימים אלה, וההתחייבות שנתנו מראש לממש את מלוא הזכויות שלהם בהנפקה הקרובה הם הוכחה ניצחת למחויבות הזו של בעלי המניות בחברה", אמר קפלן. הוא הוסיף, כי הבעת האמון זו של הבעלים, לצד הסיוע הרב של העובדים, ומתווה ההצעה לספקים, נועדו להחזיר את רשת מגה לפסי צמיחה.

בנוסף לסיוע הכספי על ידי הזרמת הון בהנפקת זכויות בחברת האם רבוע כחול, מציעים בעלי המניות לספקים של רשת מגה שנתבקשו לדחות מועדי התשלום של 30% מחובם, להמיר מרצון חוב נדחה זה, למניות של החברה האם אלון רבוע כחול. המניות שיוקצו לספקים יהיו סחירות, וכל ספק שימיר את חובו למניות יוכל לממש את המניות בכל עת. היקף החוב הנדחה של רשת מגה לספקים, אשר יוכל להיות מממומש למניות החברה האם רבוע כחול, הוא כ-160 מיליון שקל. הכוונה היא שההמרה למניות תבוצע באותו שווי בו מתבצעת הנפקת הזכויות ומגויס כסף חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות