אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת פוקס: מנהל התיקים של סגן יו"ר אפריקה ישראל הורשע בשימוש במידע פנים צילום: יח"צ

פרשת פוקס: מנהל התיקים של סגן יו"ר אפריקה ישראל הורשע בשימוש במידע פנים

על פי כתב האישום, מנהל התיקים אלון וגנר, קיבל מידע פנים מנדב גרינשפון אודות מו"מ שניהלה חברת ממורנד שבשליטת לב לבייב לפתיחת רשת חנויות של פוקס ברוסיה. גרינשפון הודה במהלך 2010 במסגרת הסדר טיעון במסירת המידע לווגנר

06.07.2015, 16:56 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

אלון וגנר, מנהל תיקי ההשקעות לשעבר של סגן יו"ר אפריקה ישראל הורשע היום (ב') בעבירה של שימוש במידע בפנים בפרשת פוקס. במהלך המשפט (2010) הודה גרינשפון עצמו במסגרת הסדר טיעון במסירת מידע הפנים לווגנר – במסגרת מו"מ שניהלה חברת ממורנד שבשליטת לב לבייב, ובה הוא שימש אז כסמנכ"ל כספים, לפתיחת רשת חנויות של פוקס ברוסיה. על גרינשפון הוטל עונש של 200 שעות לתועלת הציבור וקנס בגובה 50 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום, על סמך מידע הפנים שקיבל וגנר מגרינשפון, שביקש להתייעץ איתו על מתווה תמחור של אופציה בעסקה, הוא רכש מניות פוקס בכ-430 אלף שקל, טרם ההודעה לבורסה. וגנר, שיוצג על ידי עו"ד רן אפק, טען להגנתו שלא ידע שההתייעצות על תמחור האופציה הייתה לגבי פוקס, וטען שהשאלות של גרינשפון היו כלליות. השופטת יעל פרדלסקי, דחתה את הטענה והרשיעה אותו.

הראל ויזל, בעלי פוקס, צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי פוקס | צילום: עמית שעל הראל ויזל, בעלי פוקס, צילום: עמית שעל

על פי כתב האישום, בנובמבר 2004 החלה פוקס במו"מ עם חברת ממורנד, במטרה להקים רשת חנויות ברוסיה ובמדינות חבר העמים. במהלך המו"מ, דובר גם על הקצאה לממורנד ממניות פוקס וכן מתן אופציה לרכישה נוספת של מניות פוקס על ידי ממורנד. לקראת סוף החודש דיווחה פוקס לבורסה כי היא מנהלת מו"מ עם ממורנד לצורך הקמת רשת החנויות. לאחר הדיווח עלה שער מניית פוקס בכ-10% תוך יומיים. בהמשך מסרה פוקס דיווחים נוספים לבורסה, שהקפיצו את ערך המניה בכ-50%. כאמור, וגנר הורשע שרכש מניות פוקס טרם הדיווח על העסקה.

בנוסף לאישום נגד וגנר, הוגשו אישומים גם נגד ברוקר בשם דניאל ברכה וכן כנגד רווית טל, העוזרת האישית של מנכ"ל פוקס הראל ויזל. טל, שיוצגה על ידי עו"ד אריאל כפרי, הואשמה בכך שהעבירה מידע פנים לברוקר ברכה וכן לאביה, יצחק פרנקנטל, שיוצג על ידי עו"ד אהרון רוזה. טל ואביה זוכו מאשמה. ברכה הורשע בגין מעורבותו בפרשה שבה עשה וגנר שימוש במידע שקיבל מגרינשפון. את מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ייצגו סגנית מנהלת המחלקה, עו"ד חנה קורין, ועו"ד עידן שוורץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות