אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במה עבדו הסלבריטאים כילדים בחופש הגדול? צילום: איי אף פי

במה עבדו הסלבריטאים כילדים בחופש הגדול?

ממכירת חזיות, עבודה בחניון ועד לאילוף אריות: מה עשו אנשים מפורסמים בחופשת הקיץ שלהם לפני שפתחו בקריירה שהזניקה אותם לפסגה?

09.07.2015, 22:54 | שירות כלכליסט

גם האנשים המפורסמים ביותר היו צריכים להתחיל ממשהו ורבים מהם אכן התחילו מעבודות קטנות ולכאורה לא חשובות. חלק מהם נאלצו להתמודד עם מסלול פתלתל בדרך להצלחה. אבל כולם לקחו איתם משהו מהדרך שעזר להם לבסוף להגיע לפסגה.

כריסטופר ווקן

לפני שהפך לשחקן עתיר פרסים, עבד ווקן בן ה-6 באילוף אריות. "עבדתי בקרקס של טרל ג'ייקובס. לא היו לו ילדים ואני התלבשתי כמו בנו, בבגדים זהים לשלו. בסוף המופע שלו הייתי נכנס לזירה ועושה תרגילים עם האריה". ווקן טוען שזה לא היה מסוכן כי היה מדובר בלביאה בשם שיבא שהייתה צייתנית כמו כלב.

כריסטופר ווקן. אילף אריות, צילום: אם סי טי כריסטופר ווקן. אילף אריות | צילום: אם סי טי כריסטופר ווקן. אילף אריות, צילום: אם סי טי

איימי פולר

בקיץ לפני שהלכה לקולג', הקומיקאית עבדה כמוכרת בדוכן גלידה. בראיונות היא מספרת כי אהבה לבטא את השחקנית שבה כשמכרה גלידה אבל את כל השאר ממש לא חיבבה. "כאשר נגמר הקיץ התפטרתי. כבר הייתי בשלב שהתחלתי לשכוח לקחת תוספת תשלום עבור קצפת ולא עשיתי כדורי גלידה כראוי".

מייקל בלומברג

איל תקשורת וראש עיריית ניו יורק לשעבר, התחיל את דרכו כעובד חניונים בעת לימודיו באוניברסיטה. יש כאלו הטוענים שעבודה זו הביאה אותו להיות אחד מהתומכים החזקים ביותר של מערכת התחבורה הציבורית בניו יורק.

סטיב ג'ובס

מייסד אפל האגדי הצליח בגיל 13 למצוא את מספר הטלפון של מנכ"ל חברת HP ביל היולט, ושיכנע אותו לתת לו חלק עבור מכשיר המונה תדרים שעליו עבד. היולט כה התרשם מהתעוזה של ג'ובס עד כי הציע לו עבודה למשך חופשת הקיץ. "התפקיד שלי היה להבריג ברגים אבל לא היה אכפת לי. הייתי בשמיים", סיפר ג'ובס.

סטיב ג סטיב ג'ובס. הבריג ברגים סטיב ג

ג'ים מקנריס

המנכ"ל לשעבר של חברת התעופה בואינג, ג'ו מקנריס גדל בפרברי שיקגו, שם עבד בעבודות טיפוסיות לבני הנוער. אחת מהן הייתה עבודה בחוות בקר. "הייתי גבוה וחזק, והחוואי שאל אותי אם אני יודע לרכוב על סוס. אמרתי שאני רוכב בהתלהבות מספקת, כדי לקבל את העבודה". עד סוף הקיץ, למד לרכוב טוב מספיק כדי להשתתף ברודיאו המקומי.

מריסה מאייר

עוד לפני התפקידים שלה בגוגל וביאהו, בהיותה בת 16, עבדה מאייר כקופאית בסופרמרקט. "למדתי שמהירות חשובה. הם היו מודדים כמה פריטים העברנו בדקה בכל משמרת והדרך היחידה שניתן היה לקבל קידום להיות קופאית אקספרס היה להעביר 40 פריטים בדקה ברציפות לכל אורך משמרת של 8 שעות", סיפרה בראיון. בים השיעורים הנוספים שלמדה בעובדה זו היו מוסר עבודה, שמשפחות לעיתים נאלצות לבצע החלטות קשות ושהכי טוב לדאוג שכל השטרות בארנק יפנו לאותו הכיוון.

מריסה מאייר. קופאית מהירה, צילום: בלומברג מריסה מאייר. קופאית מהירה | צילום: בלומברג מריסה מאייר. קופאית מהירה, צילום: בלומברג

 

לויד בלנקפיין

מנכ"ל בנק גולדמן זאקס מכר משקאות מוגזים באצטדיון יאנקי. "היית מקבל מגש מלא בכוסות גזוז עם כיסוי צלופן והכיסוי תמיד היה נופל וכל הגזוז היה נשפך עליך. הייתי מרוויח ממש מעט כסף – 3 סנט כדי להעלות את הגזוז במדרגות התלולות האלו, למכור אותו ולחזור לקחת עוד. אבל למדתי את ערכו של הדולר".

מדליין אולברייט

מזכירת המדינה לשעבר של ארה"ב מכרה חזיות במהלך לימודיה בתיכון. היא הרוויחה "פחות מדולר לשעה. אבל למדתי שעליך להיות מוכן לעשות הכול וצריך להשתמש בזה כחוויה לימודית – איך להתנהל עם אנשים במצבים קשים".

הילרי קלינטון

במהלך חופשת הקיץ בלימודיה בייל, עבדה סנטור ניו יורק לשעבר ומועמדת לנשיאות הדמוקרטית כעת, במפעל לעיבוד דגים. תפקידה היה להוציא חלקים פנימיים מהדגים. "החלקים היו שחורים וסגולים ונראו מגעיל". אבל בגלל שהיו לה יותר מידי שאלות לגבי טריותם של הדגים, היא פוטרה מעבודתה וחיש מהר מצאה אחרת, אמרה.

הילרי קלינטון. שאלה יותר מדי שאלות, צילום: בלומברג הילרי קלינטון. שאלה יותר מדי שאלות | צילום: בלומברג הילרי קלינטון. שאלה יותר מדי שאלות, צילום: בלומברג

 

בן ברננקי

ראש הפד לשעבר עבד במהלך לימודיו בהאוורד כמלצר "שישה ימים בשבוע". במהלך עבודתו למד ברננקי כי "עבודה זה דבר קשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות