אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברמלי נשאר בלי יו"ר - יובל רבין התפטר מתפקידו ב-WTP צילום: עמית שעל

ברמלי נשאר בלי יו"ר - יובל רבין התפטר מתפקידו ב-WTP

רבין התפטר מחברת מיחזור הפסולת נטולת ההכנסות ללא ציון סיבה. לאחרונה נפתח נגד רבין תיק בהוצאה לפועל על צ'ק שחזר

07.07.2015, 10:19 | גיל קליאן

חודשיים אחרי שנפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל - יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, פורש מתפקידו כיו"ר חברת מיחזור הפסולת וו.טי.פי(WTP) של אמיר ברמלי (שעומד בעצמו במוקד חקירה של רשות ני"ע) ואבנר ארזי.

קראו עוד בכלכליסט

רבין כיהן בחברה מאז סוף 2013, כאשר בהודעה למשקיעים נמסר שרבין החליט להתפטר, ללא ציון סיבה למהלך.

תיק ההוצאה לפועל נגד רבין נפתח לאחר שצ'ק שנתן רבין על סך 48 אלף שקל - חזר. הצ'ק ניתן לחברת הייעוץ וההשקעות ריאלתון, עקב חוב של כ-155 אלף שקל. חובו של רבין הוא במסגרת הסכם פשרה בתביעה שהוגשה נגד חברת זניט שהוא נמנה על בעלי מניותיה - יחד עם ארזי.

WTP הקימה מפעל שמהווה מבחן לטכנולוגיית הפיכת אשפה ביתית לחומר גלם לתעשיית הפלסטיק. ברבעון הראשון החברה ייצרה הכנסות זניחות ובעיקר הפסדים, ועד כה לא הוכיחה למשקיעים כי טכנולוגיית הפרדת הפסולת שלה באמת מסוגלת לייצר פעילות רווחית.

יובל רבין הוא אחד משורה של אנשי עסקים בכירים שברמלי גייס לחברות שלו - והבכיר השני שפורש מאז נודע על החקירה שמתנהלת ברשות ני"ע נגד ברמלי. הראשון לעזוב היה דורון כהן, שפרש מתפקיד מנכ"ל השלד הבורסאי קלע השקעות, שהיה אמור לקלוט את פעילות קרן קלע. פעילותו של ברמלי בקרן עומדת במוקד החקירה של הרשות. כהן, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, הסביר עם פרישתו כי אין שום קשר בין הפרישה לבין החקירה נגד ברמלי - וכי הוא תומך בברמלי וימשיך לכהן כדירקטור בשלד הבורסאי.

החקירה בודקת האם ברמלי ביצע עבירות של מרמה במסגרת קרן קלע - מקבוצת רוביקון שבבעלותו. על פי רשות ני"ע, מממצאי החקירה עלה, כי במהלך התקופה שבין 2014-2012 גייסה קלע ממאות משקיעים מאות מיליוני שקלים באמצעות הנפקת אג"ח, ותוך הבטחה לתשואות גבוהות - כל זאת ללא פרסום תשקיף כמתחייב על פי חוק. עוד עולה, כי החברה מסרה פרטים מטעים לרשות ני"ע בדבר זהות המשקיעים, מספרם המדויק והיקף השקעתם בה. קלע, כך החשד, יצרה מצגי שווא בפני המשקיעים לפיהם תשקיע את הכספים שתגייס לטובת "השלמת הון" של תאגידים ישראלים, בעוד שבפועל ובניגוד לפרסומים באתר החברה ובניגוד להסכמים בין המשקיעים/בעלי האג"ח, שימשו מרבית כספי המשקיעים לטובת השקעות פרטיות. 

חשדות נוספים נוגעים להטעיית הלקוחות בקרן קלע, לפיהם תמורת הגיוס תופנה לטובת פעילות "השלמות הון" בעוד שבפועל סכומי כסף ניכרים בהיקף של מאות מיליוני שקלים הועברו לטובת מימון השקעותיו הפרטיות של ברמלי וחברות הקשורות אליו.  

ברמלי מכחיש את כל החשדות נגדו.

יובל רבין, צילום: עמית שעל יובל רבין | צילום: עמית שעל יובל רבין, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות