אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק מפתחת פלטפורמת לייקים לווטסאפ צילום: בלומברג

דיווח: פייסבוק מפתחת פלטפורמת לייקים לווטסאפ

רכיבי קוד שנחשפו ברשת מראים שהחברה בוחנת שילוב כלים חדשים באפליקציה - ביצוע לייקים לתמונות ושמירת הודעות חשובות שלא הספקתם לקרוא. לא ידוע אם ומתי יגיעו הפיתוחים ליישום הפופולרי

07.07.2015, 10:25 | שירות כלכליסט
פייסבוק מעמיקה את האינטגרציה עם ווטסאפ - ותאפשר לעשות לייק לתמונות שהועברו באפליקציית הצ'ט הפופולרית. כך עולה מדיווח של androidheadlines, שנשען על רכיב קוד שאיתר אחד מבוחני הבטא של האפליקציה.

קראו עוד בכלכליסט

רכיב הקוד מאפשר לעשות לייק לתמונות שהתקבלו, לצפות במספר הלייקים ועוד - בדומה למערכת הלייקים של פייסבוק. רכיב קוד נוסף שנחשף לאחרונה מעיד על פיתוח יכולת סימון הודעות שלא נקראו. הוא נועד לאפשר למשתמש לבחור הודעות שלא הספיק לקרוא, לשמור אותן ולקרוא במועד מאוחר יותר, דרך ממשק הודעות מועדפות. הפיתוח גם יאפשר לסמן משתמשים כמועדפים, כדי לסנן את המוץ מן התבן - כלי שימושי עבור אנשים שחברים בקבוצות ווטסאפ רבות או שאפליקציית הצ'ט היא כלי ההתכתבות העיקרי שלהם.

האם בקרוב תוכלו לעשות לייק לתמונות?, צילום: ניצן סדן האם בקרוב תוכלו לעשות לייק לתמונות? | צילום: ניצן סדן האם בקרוב תוכלו לעשות לייק לתמונות?, צילום: ניצן סדן

ואולם, חשוב לזכור שמדובר ברכיבי קוד ולא בהכרח בפיתוחים שיגיעו לצרכן. חברות כפייסבוק בוחנות שיפורי מוצרים כל הזמן ולא כולם אכן מושקים, מסיבות שונות. ווטסאפ היא אפליקציית צ'ט שמתחרה, במובנים רבים, ביישום פייסבוק מסנג'ר - כך שלא מן הנמנע שפייסבוק בוחנת את הפיתוחים דווקא עבור האפליקציה שלה, במסגרת בדיקה שכוללת גם את משתמשי ווטסאפ.

 

מאז נרכשה ווטסאפ בידי פייסבוק בסוף השנה שעברה ב-21 מיליארד דולר, תהו מומחים כיצד תשלב את האפליקציה בשירותיה ואיך מתכננת הרשת החברתית להוון את היישום ולהחזיר את ההשקעה העצומה. הפופולריות של ווטסאפ ממשיכה לעלות וכיום יש לה כחצי מיליארד משתמשים פעילים. אבל מדיניות מייסדיה להימנע מפרסומות תוקעת מקל בגלגלי פייסבוק, שנוטה להעדיף רווחיות על פני חוויית שימוש. לחברה מקורות רווח צומחים, אך כולם נשענים על מפרסמים בפלטפורמות השונות שלה. לפי הערכות, בקרוב תתחיל החברה להוון את סרטוני הווידאו שבה, אשר זוכים לשיעור צפיות גבוה משל יוטיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות