אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים עצרה בני זוג החשודים בהעלמת רווחים מ-15 דירות להשכרה צילום: שאטרסטוק

רשות המסים עצרה בני זוג החשודים בהעלמת רווחים מ-15 דירות להשכרה

בני הזוג הודו בחקירה כי הם משכירים את הדירות תמורת 35 אלף שקל בחודש, אך טענו כי לא הספיקו לדווח "היות ואנחנו אנשים עובדים"; חשוד נוסף נעצר לחקירה והודה כי הכנסותיו משכירות עמדו על 1.5 מיליון שקל בעשור האחרון

07.07.2015, 14:12 | עמרי מילמן

המעצרים במסגרת המהלך לאכיפת חובת הדיווח נמשכים: בני זוג שכירים מיהוד, שלפי נתוני רשות המסים בעלי 15 דירות להשכרה, חשודים כי העלימו 3 מיליון שקל משכר דירה, זאת לאחר שאתמול נפתח חקירה גם נגד תושב רעננה שנעצר בחשד להעלמת הכנסות שכר דירה בהיקף של 1.5 מיליון שקל.

במהלך השנה נשלחו כ-105 אלף מכתבים עבור תושבים שהרשות חשדה כי הם מעלימי מס. כ-50 אלף איש שהרשות פנתה אליהם הם בעלי 3 דירות ומעלה.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט ע"י משרד חקירות מס הכנסה תל אביב המנהל את החקירה, צויין כי בני הזוג שכירים והכנסתם החודשית המשותפת המדווחת כשכירים עומדת על כ-16 אלף נטו. ברשות מציינים כי "למרות שנשלחה לבני הזוג הדרישה לדווח על הכנסות, הם לא השיבו". בחקירה הודו השניים כי רכשו יחדיו במרוצת השנים 11 דירות, אחת משמשת אותם למגורים, 5 מתוך הדירות האחרות פוצלו לשתיים, כך שהם משכירים 15 דירות מגורים תמורת 35 אלף שקל בחודש. ההסבר שנתן לחוסר הדיווח היה "רצינו לטפל בזה. היות ואנחנו אנשים עובדים עד השעות המאוחרות לא הספקנו למרות שרצינו".

דירה להשכרה (ארכיון). מבצע הגבייה נמשך, צילום: אוראל כהן דירה להשכרה (ארכיון). מבצע הגבייה נמשך | צילום: אוראל כהן דירה להשכרה (ארכיון). מבצע הגבייה נמשך, צילום: אוראל כהן

החשוד הנוסף מרעננה הודה בחקירתו כי הכנסותיו משכירת הדירות עמדו על 1.5 מיליון שקל בעשור האחרון. כשנשאל מדוע לא דיווח על הכנסותיו אלו השיב – "לא ידעתי שצריך לדווח בכלל. התחלתי לשמוע על זה לפני 4 או 5 שנים ואמרתי שזה החטא היחידי שעשיתי".

החשוד לא השיב לדרישת הדיווח של רשות המסים שנשלחה לו, לאחר שזו זיהתה כי רכש 10 דירות. בחיפוש בביתו מצאה רשות המסים גם הסכמי הלוואות בהיקף של מאות אלפי שקלים אותן נתן תמורת ריבית בשיעור 20% לשנה. גם על הכנסותיו ממתן הלוואות הוא לא דיווח לרשות המסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות