אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Moovit תציג בזמן אמת מה ישתלם לכם יותר - אוטובוס או מונית צילומי מסך מאפליקציית מוביט

Moovit תציג בזמן אמת מה ישתלם לכם יותר - אוטובוס או מונית

הגרסה החדשה של אפליקציית הניווט בתחבורה ציבורית כולל סנכרון טבעי עם גט (לשעבר גט טקסי) להזמנת מוניות. בנוסף, היא תחשב עבורכם עלויות נסיעה וזמני הגעה בהתאם להגדרות שלכם, כדי שתבחרו בכלי התחבורה האופטימלי

07.07.2015, 14:01 | אסף גלעד

לא קל להגיע ממקום למקום בישראל בלי רכב פרטי: נסיעה במונית היא עניין יקר מחד ונסיעה בתחבורה הציבורית יכולה לארוך זמן רב מאידך. אפליקציית התחבורה הציבורית Moovit מציעה כעת דרך ביניים ומשלבת במסלול אחד נסיעה במונית של גט (לשעבר גט טקסי), רכבת ואוטובוס, תוך חישוב עלויות וזמנים.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקה נעשית כעת לרגל תחילת העבודות על הרכבת הקלה במרחב תל אביב, שתקשה על כניסת כלי רכב פרטיים למטרופולין ותקדם כלי תחבורה ציבורית. מוביט הציעה גם בגרסה האחרונה שלה את האפשרות להזמין מוניות של גט אלא שעד כה הזמנת המונית נעשתה באופן קבוע דרך אפליקציית המוניות. כעת הזמנת המונית יכולה להתבצע ישירות ממוביט, תוך התחשבות במסלול התחבורה שמציעה האפליקציה.

אפליקציית מוביט החדשה, צילומי מסך מאפליקציית מוביט אפליקציית מוביט החדשה | צילומי מסך מאפליקציית מוביט אפליקציית מוביט החדשה, צילומי מסך מאפליקציית מוביט

אלגוריתם מוביט יחשב את יחסי העלות-תועלת שבהזמנת מוניות מול נסיעה באוטובוס ותציג למשתמש את כל הנתיבים הממולצים, עם וללא מונית, תוך התחשבות בזמנים ובעלויות.

נסיעה למרחק קצר, למשל, עשויה להיות בלתי יעילה באוטובוס, שעולה 6.9 ש"ח ביחס למונית, שעלותה במרחקים כאלה כ- 15-20 שקל - אם הזמן הוא קריטי. במקרים מסוימים, הזמנת מוניות עשויה להיות כלכלית יותר מהמתנה ממושכת לאוטובוס ונסיעה בכל התחנות. כך, במקרים בהם שילוב בין מונית לתחבורה הציבורית הוא האופציה היעילה ביותר, המערכת תמליץ על מסלול הכולל מקטע של נסיעה במונית ומקטע נסיעה בתחבורה הציבורית.

מעבר לכך, מוביט תציע את הזמנת המונית כאפשרות גם עבור נוסעים שרק בודקים זמני הגעה של אוטובוסים. אופי התשלום בגט יישאר ללא שינוי, ובמידה והמשתמש נרשם בעבר לתשלום דרך הממשק של גט, הוא יוכל להזמין ולשלם גם בהזמנה ממוביט. יישום הזמנת המוניות של גט מתוך מוביט זמין כעת למשתמשי אנדרואיד ובתחילת השבוע הבא יהיה גם זמין למשתמשי iOS.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות