אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אמן" במקום לייק: הכירו את פייסגלוריה, רשת חברתית ללא חטאים

"אמן" במקום לייק: הכירו את פייסגלוריה, רשת חברתית ללא חטאים

האוכלוסיה הנוצרית האוונגליסטית בדרום אמריקה סבורה שפייסבוק עמוסת פיתויים וחטאים - ומצאה פיתרון בדמות רשת משלה. כל אחד יכול להירשם לאתר, כל עוד יבטיח שלא להשתמש באחת מ-600 מילים אסורות בפוסטים שלו או להזכיר הומוסקסואלים

08.07.2015, 08:21 | נמרוד צוק

רשת חברתית חדשה שהחלה לפעול בברזיל מושכת אליה מאות אלפי נוצרים אוונגליסטים במדינה - כאלו שאינם מעוניינים להשתמש בפייסבוק ורשתות חברתיות פתוחות אחרות מפחד שייתקלו בתכנים שלהגדרתם הם תועבה.

קראו עוד בכלכליסט

האתר, שנקרא Facegloria ומעטור בלוגו המעוצב כאייקון הסטנדרטי לשירותי ענן, החל לפעול בחודש שעבר תחת הסלוגן "הרשת החברתית המושלמת לשיתוף האהבה והחכמה הנוצריות עם אחרים", שמתנוסס בדף ההרשמה לשירות. "פייסגלוריה הוא כלי תקשורת נוצרי שמיועד לאנשים שרוצים לשמר את ערכי המשפחה, המוסר והכבוד, בין משתמשים שחולקים אמונה ורעיונות דומים", נכתב (בפורטוגזית בלבד) בדף האודות שלו.

רשת חברתית לנוצרים. פייסגלוריה רשת חברתית לנוצרים. פייסגלוריה רשת חברתית לנוצרים. פייסגלוריה

קהל היעד של האתר הוא 42 מיליון הנוצרים הקתולים שחיים בברזיל - וכמאה אלף מהם כבר נרשמו אליו מאז החל לפעול ב-4 ביוני, לטענת המייסדים. כל אחד יכול להירשם לאתר באמצעות כתובת ושם משתמש בלבד.השימוש קצת יותר מורכב: לפי כללי השימוש באתר, חובה להימנע משימוש במילים אסורות, כאשר הרשימה כוללת כרגע כ-600 מהן. סוג נוסף של תכנים שאסור להצגה באתר הוא כל מה שקשור לקהילת הלהט"ב. במקום כפתור הלייק ישנו כפתור "אמן" להפגנת תמיכה בפוסטים.

האתר נראה כגרסה פרימטיבית מאוד של פייסבוק, עם פיצ'רים כמו פרסום סטטוסים, אלבומי תמונות, דפי פרופיל ומעקב אחר חברים. ארבעת היזמים שמאחוריו מתכננים להרחיב אותו בעתיד למובייל ולהציע אותו בשפות אחרות.

זו אינה הרשת החברתית הראשונה המיועדת לקהל דתי - Ummaland, למשל, המיועדת לקהל מוסלמי, החלה לפעול ב-2013 והגיעה ליותר מ-320 אלף חברים, ולנוצרים קיימות מספר רשתות חברתיות כאלו, כגון HolyPal.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות