אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיך להתערב בשוק: בנק ישראל רכש 150 מיליון דולר צילום: עמית שאבי

ממשיך להתערב בשוק: בנק ישראל רכש 150 מיליון דולר

מוקדם יותר דיווח הבנק המרכזי על רכישות בהיקף גבוה של 1.95 מיליארד דולר בחודש יוני - במחצית הראשונה רכש הבנק למעלה מ-4.6 מיליארד דולר

07.07.2015, 18:38 | אמנון אטד

כמה שעות אחרי שדיווח על רכישות מט"ח גדולות במיוחד של 1.95 מיליארד דולר בחודש שעבר, ממשיך היום (ג') בנק ישראל בהתערבות האגרסיבית שלו במסחר במטבע חוץ.  

קראו עוד בכלכליסט

אחרי קביעת השערים היציגים בשעות אחר הצהרים התחיל בנק ישראל לרכוש מטבע חוץ, ועל פי ההערכות בחדרי העסקאות הוא רכש סכום כולל של כ- 150 מיליון דולר. 

את רכישות המט"ח הגדולות שלו מבצע בנק ישראל במטרה להחליש את השקל מול המטבעות החשובים בעולם כדי לסייע ליצואנים, ובאמצעותם לכלל הפעילות הכלכלית במשק. הוא עושה זאת בפועל באמצעות שני מסלולי פעולה מקבילים: המסלול לקיזוז השפעת הגז הטבעי על שער החליפין ("המחלה ההולנדית"), וההתערבות הרגילה שלו במסחר במטבע חוץ שנועדה לדבריו למנוע "תנועות חריגות בשער החליפין אשר אינן תואמות את התנאים הכלכליים הבסיסיים".

במחצית הראשונה של השנה רכש כבר בנק ישראל כמות מצטברת גדולה במיוחד של קצת יותר מ- 4.6 מיליארד שקל. סכום זה מצטרף לכ- 7 מיליארד הדולרים שרכש בנק ישראל בשנה שעברה.

קרנית פלוג נגידת בנק ישראל, צילום: עמית שעל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל | צילום: עמית שעל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות