אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיאזמה יוצאת להנפקה: צפויה לגייס 80-70 מיליון דולר צילום: מיקי נועם אלון

כיאזמה יוצאת להנפקה: צפויה לגייס 80-70 מיליון דולר

החברה עדכנה את תשקיף המדף לקראת ההנפקה - מחיר המניה יעמוד על 15-13 דולר על פי שווי של 330-285 מיליון דולר לכיאזמה

07.07.2015, 20:25 | ניר צליק

כיאזמה עידכנה את תשקיף המדף לקראת ההנפקה. חברת פיתוח התרופות הישראלית תמכור בהנפקה 5.4 מיליון מניות לפי מחיר של 13-15 דולר למניה ועל פי שווי של 330-285 יליון דולר. היקף ההנפקה עשוי לגדול עד ל-6.2 מיליון מניות ואז היקפה יעמוד על 80-92 מיליון דולר. חתמי ההנפקה הם ברקליס וקוואן.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר חודשים השלימה החברה סבב גיוס אחרון לקראת הנפקה בהיקף של כ-60 מיליון דולר. עד כה גייסה החברה כ-200 מיליון דולר מאז הקמתה בשנת 2003. בין המשקיעים הגדולים בחברה הקרנות MPM המחזיקה ב-40%, פידליטי המחזיקה ב-16% ואבינגוורת' המחזיקה ב-15%. אם אכן תצליח כיאזמה להשלים את ההנפקה היא תהיה החברה הרביעית השנה שמשלימה הנפקה ראשונית בוול סטריט, אחרי צ'ק קאפ, סולאר אדג' וקורנית דיגיטל.

החברה, שנוסדה לפני 14 שנה בידי דליה מגידו, גיא יכין ומולי בן־ששון, עברה ב־2008 ארגון מחדש על ידי מנהלת הפיתוח ד"ר רוני ממלוק והמנכ"ל מרק לאכטנברגר (Mark Leuchtenberger). החברה סיימה את שנת 2014 עם הפסד של 2.9 מיליון דולר לעומת 5.4 מיליון דולר ב-2013, כאשר בקופתה יש כ-71 מיליון דולר. כיאזמה מעסיקה כ-13 עובדים בלבד.

באוגוסט 2014 דיווחה החברה, הפועלת בירושלים ובבוסטון, על ביטול הסכם נרחב עם ענקית התרופות השוויצרית רוש (שנחתם בפברואר 2013) לפיתוח Octreolin, תרופה המיועדת לטיפול באקרומגליה (ייצור מוגבר של הורמון גדילה). יוזמת הביטול היתה של רוש. היקף ההסכם עמד על עד 600 מיליון דולר ובמסגרתו קיבלה כיאזמה מקדמה של 65 מיליון דולר - יתרת התשלומים היתה אמורים להגיע בהמשך על סמך עמידה באבני דרך של פיתוח התרופה. למרות השווי הגבוה של החברה, ההערכות בשוק הן כי החברה לא תבצע את ההנפקה בנאסד"ק לפני שתתן הסברים משכנעים לביטול העסקה עם רוש.

ביוני 2014 דיווחה החברה על סיום שלב 3 בניסוי של Octreolin. מדובר בגרסה אורלית לזריקת האוקר אויד של נוברטיס, שמכירותיה עומדות על 1.5 מיליארד דולר בשנה. היקף שוק התרופות לאקרומגליה עומד על 2-2.5 מיליארד דולר בשנה, כאשר בין החברות הנוספות שמחזיקות בתרופות למחלה נמצאות גם איפסן ופייזר.

אקרומגליה היא הפרעה הורמונלית השכיחה בעיקר בקרב נשים וגברים בני 40 ומעלה, אשר גורמת לייצור מוגבר של הורמון הגדילה ומביאה להתנפחות הרקמות ולהיחלשות שריר הלב כמו גם לשינויים בגולגולת.

ההערכות הן שאם התרופה של כיאזמה תאושר, החולים שעדיין לא החלו את הטיפול ייטלו את התרופה בגרסה האורלית ויימנעו מזריקות. עם זאת, מרבית המכירות של התרופות האחרות נועדו לטיפול בתופעות נוספות כגון גידולים ממאירים בלבלב, שבהם מפתחת החברה תרופה הנמצאת לקראת שלב 2, ולכן פוטנציאל המכירות של התרופה הוא מאות מיליוני דולרים בלבד. ייתכן שבעתיד תפתח החברה תרופה להתוויות אונקולוגיות..

גיוס, צילום: שאטרסטוק גיוס | צילום: שאטרסטוק גיוס, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות