אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאנפלאואר מחליפים את השמש בכסף: מוכרים מרבית הפעילות בישראל

סאנפלאואר מחליפים את השמש בכסף: מוכרים מרבית הפעילות בישראל

חברת האנרגיה הסולארית של בירם ודויטש דיווחה על עסקה שנייה תוך שבוע - למכירת מתקנים סולאריים בישראל תמורת 38 מיליון שקל

08.07.2015, 11:55 | אורן פרוינד
שבוע ימים לאחר שחתמו על מזכר הבנות למכירת הפעילות הסולארית באיטליה, מבצעים צמד השותפים רוני בירם וגיל דויטש עסקה דומה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

חברת סאנפלאואר שבשליטתם (45%) חתמה היום (ד') על הסכם למכירת מרבית הפעילות הסולארית שלה בישראל בתמורה ל-38 מיליון שקל. מדובר במערכות סולאריות שמייצרות חשמל בהספק של 7 מגה וואט, 5.5 מגה וואט מתקנים בינוניים ו-1.5 מגה וואט מתקנים קטנים. לאחר העסקה סאנפלאואר תישאר עם אחזקה לא מהותית בישראל במתקנים קטנים בהספק של 4 מגה וואט שבהם היא מחזיקה בשיעור של 60%.

העסקה נעשתה בהנחה כי הקרן הרוכשת תקבל את כל ההכנסות מהפרויקטים האלו החל מחודש יולי הנוכחי ובהתאם לכך נקבעה התמורה. העסקה עצמה עדיין כפופה לשורה של אישורים, אולם בהנחה כי אלו אכן יתקבלו, סאנפלאוור תרשום על העסקה רווח של 23 מיליון שקל.

הפעילות הסולארית בישראל ייצרה ברבעון הראשון של 2015 הכנסות של 6 מיליון שקל (23% מסך ההכנסות של החברה) ו-EBITDA של 4.2 מיליון שקל המהווה 23% מסך הרווח של החברה. ביחד עם הפעילות הסולארית באיטליה שנמכרה בשבוע שעבר, סאנפלאואר למעשה תאבד 70% מההכנסות וה-EBITDA שלה בתחום האנרגיה המתחדשת. ואם מחשיבים את פעילות הנדל"ן המניב שלה בישראל, שכוללת אחזקה בבניני משרדים ברעננה המייצרים הכנסות של 1.4 מליון שקל ברבעון, היא תאבד 67% מסך ההכנסות וה-EBITDA שלה.

אורלי כירם, מנכ"ל סאנפלאואר מסרה, כי "החלטנו לממש את פרוטפוליו הפרויקטים בישראל לאור התשואות הנהוגות בשוק זה כיום המהוות הזדמנות עבורנו לממש רווח גלום בפרויקטים. לאחר השלמת עסקת המכירה נמשיך לפעול לאיתור הזדמנויות השקעה נוספות".

חשמל סולארי, צילום: חגי דקל חשמל סולארי | צילום: חגי דקל חשמל סולארי, צילום: חגי דקל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות