אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלמד חתמה על הסכם שת"פ עם חברה המפתחת בדיקת דם לכבד שומני צילום: סי די בנק

גלמד חתמה על הסכם שת"פ עם חברה המפתחת בדיקת דם לכבד שומני

גלמד ו-OWL יפתחו במשותף בדיקת דם שתאפשר זיהוי חולים ומעקב שוטף על יעילות הטיפול. גלמד קיבלה אופציה לרכישת 20% מ-OWL תמורת 175 אלף יורו

08.07.2015, 16:05 | ניר צליק

גלמד חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם OWL, חברה המפתחת בדיקה לזיהוי כבד שומני. ההסכם כולל אופציה לגלמד לרכישת עד 20% מ-OWL תמורת 175 אלף יורו.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות יפתחו במשותף בדיקת דם פשוטה שתאפשר זיהוי אותם חולים אשר התרופה של גלמד משפיעה עליהם וכן ביצוע מעקב שוטף ליעילות הטיפול וכן אפשרות זיהוי טוב יותר של החולים שיכנסו לניסוי הפאזה השלישית של גלמד והגדלת סיכויי ההצלחה של הניסוי.

בהתאם להסכם ניתנת לחברה גם אופציה לרכוש כ 20% מחברת הדיאגנוסטיקה OWL המפתחת בדיקת דם שתחליף את הביופסיה לזהוי חולי הכבד השומני שכבר עברו לשלב הדלקת וזקוקים לטיפול. גלמד עשויה להשתתף בעלויות פיתוח הבדיקה בעד 437 אלף יורו, כאשר בסוף התהליך עשויה OWL לקבל תמלוגים בהיקף של כ-10% ממכירות ערכת הגילוי לכבד שומני.

גלמד מפתחת תרופה למחלת הכבד השומני והיא מקיימת בימים אלה ניסוי קליני שלב 2b בתרופה שפיתחה לטיפול בדלקת כבד שומנית לא אלכוהולית (NASH). גלמד צפויה לפרסם דו"ח ביניים של הניסוי במחצית השנייה של 2015. רק אז יידעו המשקיעים אם התרופה של גלמד תהיה בעלת סיכוי הצלחה גבוה, ובהתאם בעלת סיכוי להימכר במאות מיליוני דולרים בשנה.

אינדיקציות נוספות שגלמד מפתחת להן תרופות הן אבני כולסטרול בכיס המרה (לקראת שלב 2a) ודלקת כבד שומנית בילדים, שגלמד מצויה בשלבים הפרה־קליניים של התרופה עבורה.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות