אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידת מחיר החלב הגולמי מוזילה מוצרי חלב שאינם בפיקוח; מילקי יוזל ב-2.5%

בלעדי לכלכליסט

ירידת מחיר החלב הגולמי מוזילה מוצרי חלב שאינם בפיקוח; מילקי יוזל ב-2.5%

בנוסף, שוקו יטבתה בבקבוקי ליטר ו-2 ליטר, החלב המועשר של יטבתה ומשקאות חלב שונים דוגמת אייס קפה יוזלו ב-3%

08.07.2015, 17:01 | נורית קדוש

ירידת מחיר החלב הגולמי ב-6.48% לפני שבוע, מחלחלת למחירי מוצרי החלב בחנויות. ל"כלכליסט" נודע כי שטראוס העבירה לרשתות השיווק מחירונים חדשים המציגים הוזלת מילקי, שוקו ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

כך לדוגמא, ירד מחירו של גביע מילקי ב-2.7%-2.5%. מחירו של מילקי נע בין 2.9-2.1 שקל וכעת צפוי לרדת ב-5-6 אגורות לגביע. בנוסף, שוקו יטבתה בבקבוקי ליטר ו-2 ליטר, החלב המועשר של יטבתה ומשקאות חלב שונים דוגמת אייס קפה יוזלו ב-3%.

עוד מורידה שטראוס את מחירי המוצרים הדומים לגבינה הלבנה והשמנת המתוקה שבפיקוח, כך שגם שמנת מתוקה באחוזי שומן שונים וגבינות הסקי שאינן תחת פיקוח ימכרו במחירים הזהים לאלו של הפיקוח.

השבוע חתמו שר האוצר משה כחלון ושר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, על צו פיקוח על מחירי מוצרי החלב, להפחתת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור ממוצע של 4.62% לצרכן. הצו ייכנס לתוקפו בימים הקרובים לאחר חתימת שר האוצר משה כחלון.

מוצרי יטבתה מוצרי יטבתה מוצרי יטבתה

בעקבות החתימה על הצו והפחתת מחיר החלב הגולמי פנה השר אריאל בדרישה לחברות שיווק המזון שלצד הוזלת

המוצרים שפיקוח יוזלו מוצרי החלב שאינם מפוקחים: "אני דורש ותובע באופן חד משמעי כי לצד הפחתת המחיר למוצרים שבפיקוחתביאו לידי ביטוי מובהק את הפחתת מחיר החלב גם על מוצרי החלב שאינם בפיקוח. מדוברבהפחתה שכל מטרתה נועדה להגיע לכיסו של הצרכן ולא על מנת להעשיר את קופתכן".

השר אריאל הוסיף ואמר כי "מתוקף תפקידי כשר החקלאות אני מודיע כי בכוונתי להפעיל יחידתפיקוח שתבדוק כי אכן הוזלו המחירים גם במוצרים שאינם בפיקוח. במידה ואמצא כי לא נעשהכן וכי הרווח מהפחתת מחיר החלב מגולגל לידי החברות אפעיל את מלוא סמכויותיי בכדי לכפותעל החברות המשווקות את הוזלת מוצרי החלב שאינם בפיקוח ואשקול הכנסת מוצרים נוספיםלפיקוח"

לצד זה פנה השר אריאל לממונה על ההגבלים דיויד גילה בדרישה לבחון מיידית חשש לתיאום מחירים בין המחלבות וזאת לאור פרסומים וציטוטים מפי "גורמים במחלבות" כאילו הם מתכוונים להוריד את מחירי המוצרים המפוקחים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות