אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק שוטף פלוס 30 לגופי מדינה אושרה טרומית צילום: מיקי אלון

הצעת חוק שוטף פלוס 30 לגופי מדינה אושרה טרומית

ההצעה שמקדם רועי פולקמן מכולנו, נדחתה בשבוע לאחר שמפלגתו התנגדה למהלך של ש"ס

09.07.2015, 08:18 | הדס גליקו ואורי תובל

אתמול אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק פרטית של ח"כ רועי פולקמן מכולנו לקביעת טווח ימי תשלום של שוטף פלוס 30 לגופי המדינה. הצעה זו דומה להפליא לטיוטת החוק שהציג בשבוע שעבר שר הכלכלה ויו"ר ש"ס אריה דרעי במסיבת עיתונאים. זאת, בזמן שההצעה של פולקמן חיכתה את 45 הנדרשים על פי חוק.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של ש"ס מבקשת להגביל את כלל ימי התשלום במשק לשוטף פלוס 45 ושוטף פלוס 30 לגופים במימון מדינה ומציבה קנס של 25 אלף שקל על איחור מעל 15 יום מעל הטווח שנקבע.

ההצעה של כולנו, שאותו קידמה בכנסת הקודמת ח"כ שלי יחימוביץ', נדחתה בשבוע בשל המתח בין מפלגות הקואליציה. מפלגת כולנו הביעה התנגדות לחוק "ההונאה בכשרות" שקידמה ש"ס הקובע ש"כל מצג" שנותן ללקוח הבנה שבית אוכל הוא כשר, כשאין לו תעודת כשרות של הרבנות, הוא הונאה פלילית.

בשל התנגדות כולנו לחוק זה, הוחלט לדחות בשבוע את העלאת החוק בוועדת השרים לצורך דיונים. לאחר מכן, הביאה ש"ס לדחייה של חוק שוטף פלוס 30 בשבוע.

בש"ס טענו כי הסיבה לדחייה אינה תגובה פוליטית, אלא שהחוק שמוביל משרד הכלכלה רחב יותר. עם זאת, במפלגת כולנו לא קנו את ההסבר הזה. עם זאת, השבוע אושר החוק של פולקמן בוועדת השרים – גם בתמיכת ש"ס – ואושר אתמול בהצבעה טרומית.

פולקמן. ש"ס הציעה חוק דומה, צילום: מיקי אלון פולקמן. ש"ס הציעה חוק דומה | צילום: מיקי אלון פולקמן. ש"ס הציעה חוק דומה, צילום: מיקי אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות