אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיא פרוביזור נגד אלון רבוע כחול: "קפלן איים בהקפאת הליכים לעדן כבר לפני 3 חודשים" צילום: נמרוד גליקמן

פרסום ראשון

גיא פרוביזור נגד אלון רבוע כחול: "קפלן איים בהקפאת הליכים לעדן כבר לפני 3 חודשים"

המנכ"ל לשעבר של עדן טבע מרקט מבקש מביהמ"ש לחייב את מגה לקנות את חלקו ברשת תמורת 77 מיליון שקל; עוד טוען פרוביזור, כי ניהול כושל של אלון רבוע כחול ודאגה לזרוע הנדל"ן של רבוע כחול הוביל למצבה הנוכחי של עדן טבע מרקט

09.07.2015, 10:39 | נורית קדוש

יום אחרי שהגישה מגה בקשה להקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט, מגיב המנכ"ל לשעבר גיא פרוביזור בתביעה נגד מגה ואלון רבוע כחול בה הוא מבקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב לחייב את מגה לקנות את חלקו (49%) תמורת 77 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מטענות פרוביזור, כפי שהם עולות מכתב התביעה, הקפאת הליכים למגה היתה מהלך שתוכנן על ידי יו"ר מגה אביגדור קפלן כבר לפני 4 חודשים. "כפי שהבהיר קפלן בשיחה, בעוד פרוביזור עשוי להיפגע קשות מקריסתה של עדן טבע מרקט, עבור אלון החזקתה של הרשת תהא רלוונטית רק ככל שהיא לא תהווה נכס מכביד. אביגדור קפלן אמר לפרוביזור: 'אם זה עובר למישור המשפטי אתה תסבול מהעניין הזה גם מהכיס שלך וגם מהכיס שלנו. אם אתה לא מוכן לקנות את עדן עם

החובות.. אם נלך להקפאת... אני מסביר לך בין שהעסק ימות או הרבוע הכחול תמות, אז העסק ימות'".

עוד טוען פרוביזור, כי ניהול כושל של אלון רבוע כחול ודאגה לזרוע הנדל"ן של רבוע כחול הוביל למצבה הנוכחי של עדן טבע מרקט: "ניהולן הכושל של אלון ושל מגה לרבות ריקון מגה מנכסי נדל"ן והעברתם לחברה אחות אשר השכירה לה אותם במחירים מופקעים, וכן בשים לב לחלוקת דיבידנדים בתוך אלון חרף הפסדי מגה, הביא את מגה לקשיים תזרימיים. על בסיס קשיים אלה החלה מגה לערער על מחויבותה להמשיך ולפתח את עדן טבע מרקט כמובטח וכמוסכם".

פרוביזור מוסיף כי "מהרגע בו החליטה אלון באמצעות מגה לסגת מהתחייבויותיה כלפי, ניסתה היא לרכוש מניותי תמורת מחיר זעום או לנשלי מהחזקותי באמצעות דילול כפוי. משסירבתי לכך בכל תוקף – הבטיחה אלון כי תפעל, באמצעות מגה, ותתן לעדן טבע מרקט לקרוס, באופן בו החזקותי תהיינה שוות אפס. כך אכן עשתה. כעת, תחת אצטלת קשייה התזרימיים של מגה ומצבה האנוש של עדן טבע מרקט אליו הביאו אותה הן במו ידיהן ובכוונת מכוון, מתעתדות אלון ומגה לבקש 'להכשיר' את הפרת התחייבויותיהן כלפי המבקשים וליטול מהם את מניותיהם בחברה חינם אין כסף".

עוד טוען פרוביזור כי לדו"חותיה של עדן טבע מרקט לשנת 2014 היתה אמורה להיות מוצמדת הערת עסק חי, אולם באלון רבוע כחול בלמו זאת בדרך שהוסתרה ממנו. "במטרה לשמור על "איפול" סביב נכונותן לתמוך כפי מחויבותן בעדן טבע מרקט סירב מוטי קרן (מנכ"ל מגה הפורש נ"ק) בכל תוקף להמציא לעיונו של פרוביזור, מנכ"ל החברה, מכתב אשר ניתן לרואי החשבון של עדן טבע מרקט על ידי מגה או אלון, ואשר בגינו ניאותו רואי החשבון של החברה להימנע מלציין בדו"חותיה הכספיים לשנת 2014 'הערת עסק חי"".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות