אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון משחרר את רונאל פישר למעצר בית: "הוא לא חניבעל לקטר" צילום: אוהד צויגנברג

העליון משחרר את רונאל פישר למעצר בית: "הוא לא חניבעל לקטר"

לאחר שלשה חודשים במעצר הורה ביהמ"ש לשחרר את פישר לבית חמותו תחת איזוק אלקטרוני, שעבוד של 2 מבתיו וערבות אישית של 300 אלף שקל; נאסר עליו ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים ועדי התביעה בפרשה והורה כי יוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ

09.07.2015, 13:39 | זוהר שחר לוי

אחרי 3 חודשים במעצר: בית המשפט העליון הורה היום (ה') על שחרורו של עו"ד רונאל פישר למעצר בית תחת איזוק אלקטרוני ובערבות של 300 אלף שקל. במסגרת שחרורו ישועבדו לטובת המדינה שניים מהבתים שבבעלותו שנתפסו במהלך החקירה. "החשש שמא ימשיך לפעול משל היה 'חניבעל לקטר' שלא ניתן להשאירו לשנייה ללא השגחה - לא די לעניינו", נכתב בהחלטת בית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך מעצר הבית ישהה פישר בבית חמותו והיא תפקח עליו ביחד עם שלושה נוספים, בהם לירון כהן, שהייתה בעבר קפטן נבחרת ישראל בכדורסל ואייל זינגר, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח איילון וכיום איש עסקים.

במסגרת שחרורו אסר עליו בית המשפט ליצור קשר "במישרין או בעקיפין" עם מי מהעורבים ום מי מעדי התביעה והורה כי יוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

בהחלטה זו מקבל שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, את ערעורו של פישר על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים שקבע כי יישאר במעצר עד לתום ההליכים נגדו. פישר, טען באמצעות סנגוריו, פרופ' רון שפירא ודר' קרן אטינגר-שפירא, כי אין תקדים של נאשם שנותר במעצר עד תום ההליכים נגדו בסוג עבירות זה. מנגד, טענו במח"ש כי אין לשחררו ממעצר בשל עילות של מסוכנות, חשש לשיבוש חקירה וחשש להימלטות מהארץ.

"כתב האישום שלפנינו הוא ייחודי", כתב השופט עמית בהחלטתו, "קשה לשבץ אותו לסוג עבירות ההונאה, העבירות הכלכליות ועבירות המס 'הרגילות'. אין ענייננו בעבירות מס בוטות כמו הפצה ושימוש בחשבוניות פיקטיביות או מעשי נוכלות ותרמית מסוג 'עוקץ' של הוצאת סחורות וקבלת שירותים ללא כוונה לשלם, שבתי המשפט מורגלים בהם לצערנו".

פישר בביהמ"ש. ישהה בבית חמותו ובפיקוח שלה ושלשה אנשים נוספים, צילום: אוהד צויגנברג פישר בביהמ"ש. ישהה בבית חמותו ובפיקוח שלה ושלשה אנשים נוספים | צילום: אוהד צויגנברג פישר בביהמ"ש. ישהה בבית חמותו ובפיקוח שלה ושלשה אנשים נוספים, צילום: אוהד צויגנברג

לפי השופט עמית, מכתב האישום עולה תמונה לפיה פישר הפעיל את מלכה כ"חפרפרת" על מנת לקבל מידע מתוך חקירות רגישות של המשטרה כשהוא "עושה סחורה" במידע זה. "מדובר בפגיעה בסדרי חוק וממשל", כותב עמית, "ואין לי אלא להסכים עם בית משפט קמא שציין בהחלטתו כי מדובר בעבירות הפוגעות באופן חמור ברשויות האכיפה והמשפט בישראל".

בעקבות חשיפת הפרשה "תש כוחו של פישר בזירה בה פעל", כך לפי בית המשפט, "בחשש שמא אולי יעלה בידי העורר לפעול גם מתוך חלופת מעצר, בזירות ובגזרות אחרות, שקצרה ידו של בן תמותה לחזותן ולשערן, משל היה העורר מעין 'חניבעל לקטר' שלא ניתן להשאירו לשניה ללא השגחה, לא די לעניינו. לכך יש להוסיף כי לעורר אין עבר פלילי וזה לו מעצרו הממושך הראשון. רוצה לומר, כי הגם שקיים סיכון מסוים שקשה להעריכו ולכמתו, דומה כי ניתן להקהות עוקצו של סיכון בחלופה נאותה".

מח"ש תוכל לפעול למעצר מחודש לפי ההתפתחויות

בהחלטתו מציין השופט עמית כי יש גם לקחת בחשבון כי המשפט בעניינו של פישר עשוי להתארך עד מאוד, ולו לאור מספר העדים והיקף הפרשיות "אלא אם ישכילו הצדדים להגיע להסדר טיעון".

בית המשפט מבהיר בשולי ההחלטה כי ככל שיחולו התפתחויות בחקירה הדבר "עשוי לשנות את מאזן השיקולים הכולל" ואז פתוחה בפני מח"ש לפעול למעצרו פעם נוספת.

 

רונאל פישר בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג רונאל פישר בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: אוהד צויגנברג רונאל פישר בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מה קשור לכתבה על תקופת תמוז באיחור 12 יום ? ולרשב"י ?
ולהכנסת זיהום דומה למיטוכונדריה ,ניכנס במקומה ולא עושה עבודתה - למי בקבוקים חצי ליטר ? מגיפת תסמונת עייפות כרונית עם או בלי פיברומיילגיה - ורופאים באסכולה שולטת "לא יודעים". פלואוריזציה למי ברזים כשחומר ניקנה מבעלים של צים-כיל-בזן... מכיל גם עופרת הגורמת אלימות כפייתית ,במיוחד לצעירים וארסן הגורם ,בין היתר,דלקת לבלב חריפה. בדרך כלל פי שנים מנורמה של פלואור גורם שילשול קשה. יש מגיפות בשכונות מסויימות וניראו בטלוויזיה שלושה עצורים עם פרצוף שברור מה נעשה להם וסופר מפי מגיש כאילו בייומו התמוטטות. ביגלל היות הפרשה מבוססת על מכירת לעבדות לשילטון סין -נמל פרטי... חוק המחבלים צריך להדעיג את מי שעוזר לזה.
אף אחד  |  12.07.15
לכל התגובות