אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקפאת הליכים לעדן טבע מרקט; עו"ד דורית לוי טילר מונתה כנאמנה צילום: אוראל כהן

הקפאת הליכים לעדן טבע מרקט; עו"ד דורית לוי טילר מונתה כנאמנה

השופט אילן שילה קיבל את המלצת הכנ"ר וקבע דיון ליום שלישי; קודם לכן הודיע הכנ"ר פרופ' דוד האן לביהמ"ש כי יש למנות נאמן מטעם הנושים ולא מטעם מגה. הוא הציע כמה שמות ובהם דורית לוי טילר

09.07.2015, 14:38 | ענת רואה

השופט אילן שילה מבית המשפט המחוזי בלוד הורה לפני זמן קצר על צו הקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט, וזאת עד לדיון ביום שלישי הבא, שיערך זמן קצר לפני הדיון בתיק מגה. השופט שילה הורה עוד על מינויה של עו"ד דורית לוי טילר כנאמנה, בהתאם להמלצות של הכונס הרשמי.

קראו עוד בכלכליסט

קודם לכן, כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן הביע בפני בית המשפט תמיכה במתן צו הקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט, אך התנגד למינויו של רו"ח בועז גזית שהוצע בבקשת ההקפאה ומציע מועמדים משלו. בין המועמדים שהציע הכנ"ר עו"ד עמית לדרמן ממשרד שלמה נס, עו"ד אילן שביט שטריקס, עו"ד דורית לוי טילר, רו"ח חן ברדיצ'ב או רו"ח יואב כפיר.  

לפי הכנ"ר הסיבה להתנגדותו למינוי רו"ח גזית כנאמן היא שהוא הוצע ע"י מגה בעלת השליטה "וכן בהינתן המחלוקות שנתגלעו בין מגה בעלת השליטה לשתי בעלות המניות הנוספות בה, ומאחר שבאיזון בין זכות החברה לנסות ולגבש הסדר לנושיה אל מול שימור זכותם של נושים ללוות הליך זה, מוצא הכנ"ר כי גובר אינטרס האחרונים". הכנ"ר ציין כי הוא פנה לכל המועמדים והם הביעו את הסכמתם לקבל את התפקיד.

משמעות הדברים היא שהכנ"ר בעד שהנאמן שיתמנה לא יהיה מטעם החברה או בעלת השליטה כדי שיוכל לייצג את הנושים. יהיה מעניין לבחון בעתיד אם גם במקרים נוספים ידרוש הכנ"ר למנות כנאמן מישהו שלא הוצע ע"י החברה שכן כיום מי שמבקשת החברה מתמנים באורח שגרתי לתפקידים הללו.

הכנ"ר דוד האן, צילום: נמרוד גליקמן הכנ"ר דוד האן | צילום: נמרוד גליקמן הכנ"ר דוד האן, צילום: נמרוד גליקמן

עוד נכתב בעמדת הכנ"ר, שהוגשה באמצעות עו"ד אורי ולרשטיין, כי הכנ"ר מסכים למתן צו הקפאת הליכים עד לקיום דיון במעמד הצדדים והנושים המהותיים, והוא מציע שהדיון יתקיים רק מיום שלישי הבא, אז נקבע דיון בתוצאות אסיפות הנושים של רשת מגה, וזאת מפני שלדבריו תיתכן השפעה לכל החלטה בעניין מגה על המשכו של הליך זה.

הכנ"ר מתנגד גם להצעתה של מגה להעמיד מימון לתקופת ההקפאה בכפוף לכך שהכסף יוחזר במעמד הוצאות הקפאה (כלומר כסף שחוזר ראשון מהקופה והוא כמעט מובטח), באומרו כי בדרך זו נוטלת מגה בעלת השליטה את הסיכוי שבהבראת עדן טבע מרקט ובצמצום חשיפתה לחובותיה, כשהסיכון להפעלה תחת צו הקפאת הליכים מונח לפתחם של נושי החברה.

הכנ"ר מציע לפיכך להחיל את שנקבע בתיק מגה לגביה עצמה, הזרמת כסף מצד בעלת השליטה במגה שיזכה למעמד של הוצאות פירוק רק בסיטואציה בה ימצא לחברה משקיע או רוכש חיצוני אחר. בכך לא תגדל מסת החובות מבחינת הנושים שכן אם הרשת לא תמכר – הכסף לא יוחזר בעדיפות ראשונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות