אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר יוסיף 130 מיליון שקל לרשויות עבור סייעת שנייה בגנים

האוצר יוסיף 130 מיליון שקל לרשויות עבור סייעת שנייה בגנים

סכום זה הוא בנוסף ל-400 מיליון שקל שכבר סוכם שיוקצו לטובת המהלך. הרשויות המקומיות טענו כי כדי לממן סייעת נוספת יהיה צורך להעלות את הארנונה או לגבות תשלומי הורים

09.07.2015, 14:31 | עמרי מילמן

מרכז השלטון המקומי, משרד האוצר ומשרד החינוך הסכימו היום (ה') כי יוקצה לרשויות המקומיות תקציב ייעודי נוסף של 130 מיליון שקל עבור מימון סייעת שנייה לגני הילדים בגילאי 3-4, בנוסף ל-400 מיליון שקל שסוכם כי יוקצו לטובת המהלך במתווה הקודם. זאת לאחר שהרשויות טענו כי כדי לממן סייעת נוספת יהיה צורך להעלות את הארנונה או לגבות תשלומי הורים.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שיו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, חיים ביבס הודיע כי לא יסכים שהמימון לסייעות יגיע מהרשויות סיכמו היום הצדדים כי רשויות חלשות, בדירוג סוציו-אקונומי 1-5 יזכו למימון מלא מהאוצר, ואילו רשויות בדירוג סוציו אקונומי 6-10 ימומנו ב-80%.

גן ילדים (ארכיון), צילום: מנשה שילון גן ילדים (ארכיון) | צילום: מנשה שילון גן ילדים (ארכיון), צילום: מנשה שילון

בחודש שעבר שר החינוך נפתלי בנט ושר האוצר משה כחלון הציגו תוכנית להכנסת סייעת שנייה לגני הילדים בגילאי 3-4. 

על פי התוכנית, החל מהשנה הבאה תתווסף סייעת שנייה בכ-4,000 גנים בכל הרשויות המקומיות.

על פי התוכנית, שעלותה מוערכת בכ-300 מיליון שקל בשנה, תתווסף סייעת שנייה בשכר בגני הילדים בהם לפחות 30 ילדים. בכך עשויה להגיע לסיום מוצלח מחאת ההורים שהחלה בתחילת השנה בדרישה להוספת סייעת שנייה שהגיעה אף עד השבתה של הגנים.

החל מהשנה הנוכחית חל חוק חינוך חובה חינם על הילדים בגילאי 3-4, ומכאן שרובם של גני הילדים שהיו עד כה פרטיים הפכו בפועל לגנים ציבוריים הממומנים מתקציב ציבורי ובהתאם גם מחוייבים לתקנים ציבוריים. התקן הנוכחי קובע גננת אחת וסייעת אחת לכל 35 ילדים, כאשר בחלק מהגנים התווספה בת שירות לאומי במקומות בהם יש לפחות 20 ילדים בגיל 3, שהוגדרה כ"עזרה ראשונה סניטרית". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות