אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GoFar: מתווה הגז, גרסת הגאדג'ט

מאקרו טכנולוגי

GoFar: מתווה הגז, גרסת הגאדג'ט

מוצר חדש במימון הגולשים יגיד לנהגים מתי לתת גז ומתי להאט. הרעיון פשוט: מתקינים דונגל ברכב והוא מנתח את החיכוך עם הכביש והרגלי הנהיגה, כדי שתמיד תוכלו לנסוע בצורה האופטימלית ולחסוך בדלק

10.07.2015, 18:10 | נמרוד צוק
מערכות המחשב במכוניות רשמו התקדמות גדולה בשנים האחרונות, ולתחום נכנסו בין היתר מערכות ההפעלה של אפל וגוגל. ואולם, רוב הנהגים עדיין מוטרדים משאלה שהטכנולוגיה מתקשה לענות עליה: איך לנהוג באופן החסכוני ביותר בדלק, שימזער את הוצאות הנסיעה למינימום ההכרחי.

קראו עוד בכלכליסט

פתרון אפשרי לבעיה מציע הסטארט-אפ האוסטרלי GoFar, שסיים בחודש שעבר גיוס מוצלח בקיקסטארטר. המוצר שלו, שתומחר ב-149 דולר, גייס מהגולשים 160 אלף דולר - יותר מפי שלושה מהיעד המקורי. לטענת החברה, המוצר יכול להפחית ב-13% עד 22% את הוצאות הדלק, לצד צמצום זיהום האוויר שיוצרת המכונית.

הטכנולוגיה שהחברה פיתחה, לדבריה, ממפה במדויק את תנועת המכונית במרחב באמצעות אקסלרומטר שמותקן בתוך תוסף (דונגל) חיצוני המתחבר לשקע ייעודי ברכב. האלגוריתם מסיק את נתוני הגרר והחיכוך עם הכביש, ומשלב את הנתונים עם המידע שמגיע ממחשב הרכב על צריכת הדלק שלו.

מערכת GoFar מערכת GoFar מערכת GoFar

המטרה היא ליצור הערכה מדויקת, בכל רגע נתון, של מהירות הנסיעה האופטימלית מבחינת צריכת הדלק. באמצעות רכיב שמותקן על הדשבורד הנהג יכול לדעת אם הוא צריך להאט או להאיץ, בעזרת מערך נורות לד שעובר מאדום (מהירות לא יעילה) לירוק (מהירות אופטימלית).

אפליקציית המובייל של החברה יודעת לדווח על מספר מוגזם של בלימות חזקות; המלצות דוגמת שינוי שעת היציאה לעבודה כדי לעמוד פחות בפקקים; ותחרות מול משתמשים אחרים, שבמסגרתה מקבלים ניקוד על נהיגה חסכונית, למי שחיסכון כספי לא מספיק לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות