אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שווייץ מרחיבה את החקירה נגד בני שטיינמץ וחברת BSGR צילום: שירלי גבאי אילוז

שווייץ מרחיבה את החקירה נגד בני שטיינמץ וחברת BSGR

צוות בראשות התובע הראשי של ז'נבה טס לגינאה ובחן את האופן שבו קיבל לידיו שטיינמץ זכויות כרייה במדינה. עד כה לא הוגשו כתבי אישום

11.07.2015, 12:54 | שירות כלכליסט

התובעים בפרשיית השחיתות לכאורה שבה מעורבים המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ וחברת BSGR שבבעלותו, ביקרו בגינאה כדי לחקור עדים בדבר האופן שבו זכתה זרוע הכרייה של חברת BSGR בזכויות הכרייה במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

צוות בראשות קלאודיו מסקוטו, התובע הראשי של ז'נבה, שם מתגורר שטיינמץ, טס השבוע למערב אפריקה. הביקור מסמן את הרחבת חקירת השחיתות  הגדולה ביותר בשנים האחרונות.

התובעים טסו לגינאה במטרה לראיין גורמים בכירים לשעבר עם מידע, לגבי האופן שבו קיבל שטיינמץ לידיו את הזכויות לכריית עפרת ברזל בשטח של למעלה ממחצית שטחו של מרבץ סימאנדו העצום, לאחר שזכויות אלו נלקחו מחברת הכרייה האנגלו-אוסטרלית ריו טינטו ב-2008. כך מסרו ל"פייננשל טיימס" מקורות המקורבים לעניין.

בני שטיינמץ בני שטיינמץ בני שטיינמץ

הביקור של התובעים למדינה מוכת האבולה, מגיע כשנה לאחר שחוקרים שוויצרים ערכו חיפוש בדירתו ובמטוסו של שטיינמץ ובמשרדים הקשורים לפעילות BSGR.

דוברו של מסקוטו אישר שצוות החקירה ביקר בגינאה והוסיף "התקיימו שם מספר שימועים לעדים".

החברה מכחישה התנהגות לא חוקית

מאז שנחשפה הפרשייה ב-2012, מכחישה BSGR כל מעורבות בהתנהגות לא חוקית. טרם הוגשו אישומים נגד שטיינמץ או BSGR, הן בחקירה השוויצרית והן בחקירה מקבילה שמנהלות רשויות החוק בארה"ב.

עורך דינו השוויצרי של שטיינמץ, מארק בונה, אישר את דבר חקירת העדים בגינאה. הוא אומר שעל אף שלמרשו ניתנה הרשות לשלוח נציג לשימועים אלו, בחר שטיינמץ שלא לעשות כך בשל מגיפת האבולה במדינה וחששות לגבי מערכת המשפט של גינאה. במקום זאת, אמר בונה, הצוות המשפטי של שטיינמץ יעבור על מסמכי החקירה.

תגובת BSGR: "החברה שמחה לראות את ההתקדמות בחקירה השוויצרית, עם ראיון העדים בגינאה, לאחד עיכוב ארוך בשל מגיפת האבולה שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות