אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירוקה נגד JULBO: הפרה הסכם שיווק בן 30 שנה

אירוקה נגד JULBO: הפרה הסכם שיווק בן 30 שנה

הרשת הישראלית תובעת 2 מיליון שקל מיצרנית המשקפיים הצרפתית בטענה לשינוי חד־צדדי של תנאי ההתקשרות ודורשת פיצוי על אובדן רווחים

12.07.2015, 09:21 | אורנה יפת וזוהר שחר לוי

אירוקה אינטרנשיונל, בבעלות מייקל וולף, תובעת 2 מיליון שקל מחברת ג’ולבו (Julbo SAS) הצרפתית, בעלת מותג משקפי השמש הספורטיביים Julbo. אירוקה פנתה ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להמציא לג'ולבו בצרפת את כתב התביעה ואת ההזמנה לדין.

לפי אירוקה, ג’ולבו הפרה את הסכם הבלעדיות שהיה לה לשיווק משקפיים במשך 30 שנה. לטענתה, ג'ולבו שינתה, לאחר 27 שנות התקשרות, באופן חד־צדדי ובלתי מוסכם את תנאי התשלום וכן היא מסרבת לשחרר לה משלוחים מ־2014.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת הישראלית מבקשת פיצוי על אובדן רווחים שנגרם לה מהורדה פתאומית של מותג משקפי השמש מהמדפים בחנויות הרשת, וכן פיצוי בגין אי הודעה מוקדמת על ביטול ההתקשרות. לטענת אירוקה, היא שבנתה למותג שוק ומוניטין בישראל.

משקפי השמש של JULBO משקפי השמש של JULBO משקפי השמש של JULBO

עם זאת, אירוקה מציינת כי בינה לבין ג'ולבו לא היה הסכם בכתב וכי ההבנות ביניהן מעוגנות בהסכם בעל פה, שלפיו אירוקה תשווק בבלעדיות את משקפי ג'ולבו, תנאי התשלום הם שוטף +180, ויינתן זיכוי שנתי של 10% מהיקף הרכישות של אירוקה בגין הוצאות שיווק ופרסום המותג בישראל.

הסכסוך בין הצדדים החל 2003, אז ג'ולבו טענה שאירוקה חייבת לה 134 אלף יורו.

לאחר תשלום החוב, טוענת אירוקה, דרשה ג'ולבו 34 אלף יורו נוספים בגין חשבוניות פתוחות על קולקציית 2014, שלטענתה אירוקה היתה אמורה לשלם כבר בדצמבר 2013. לטענת אירוקה, הדרישה לא התיישבה עם “תנאי התשלום הגמישים שנהגו בין הצדדים לאורך שנות ההתקשרות הרבות". לטענת אירוקה, בגין חוב זה סירבה ג'ולבו להעביר לה את קולקציית 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות