אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבצע נגמר? תקבלו SMS שבועיים מראש צילום: עמית שעל

המבצע נגמר? תקבלו SMS שבועיים מראש

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של מירב בן ארי, לפיה 14 יום לפני סוף עסקה קצובה יישלח מסרון למכשיר הסלולרי של הלקוח

12.07.2015, 14:27 | אורי תובל

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (א') את התיקון שיזמה ח"כ מירב בן-ארי מכולנו לחוק הגנת הצרכן, לפיו חברות יחויבו להודיע על סיום עסקה קצובה בזמן באמצעות הודעת טקסט (SMS) למכשיר הסלולרי של הלקוח שתישלח אליו שבועיים לפני סיומה של העסקה. החוק מיועד לסייע בעיקר למנויים של חברות התקשורת בתחומי הסלולרי, האינטרנט והתוכן הטלוויזיוני, שחותמים על מבצעים למספר חודשים ושנים.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

עד כה, לקראת סיום של עסקה קצובה, מחויבות החברות לציין זאת בחשבונית או בהודעת התשלום הנשלחת לצרכן, בשלושת החודשים שלפני סיום המבצע. לפי הצעת החוק של בן ארי, לפני שהמחיר עולה בחזרה לרמת הבסיס, הן יתבקשו עתה גם לשלוח מסרון – סוג תקשורת שמושך קצת יותר את תשומת לבו של הלקוח המודרני.

"כמו שהחברות יודעות לשלוח לנו הודעות שיווקיות באמצעות מסרונים, אין סיבה שלא ישלחו לנו תזכורת לפני גמר המבצע", אמרה בן ארי. "כמובן שלצרכנים יש אחריות לבדוק את חיובי האשראי, אבל גם לחברות התקשורת יש אחריות בסיסית לדווח לצרכן על שינוי משמעותי בתנאי במבצע שלו".

גם שר הכלכלה אריה דרעי בירך על הצעת החוק. "זו הצעה חשובה שתגן על מיליוני לקוחות חברות הכבלים שמוחתמים על מבצעי מכירות שונים, אך לא זוכרים כעבור מספר חודשים כי אותו מבצע הסתיים ונאלצים, מבלי לדעת, לשלם יותר", מסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות