אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי: בגלל עבודות הרכבת הקלה אין להטיל מע"מ על קטנועים

איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי: בגלל עבודות הרכבת הקלה אין להטיל מע"מ על קטנועים

מחר יעלה לדיון לוועדת הכספים תיקון לתקנות מע"מ שיבקש להחילו גם על קטנועים בינוניים. יו"ר האיגוד: "בשל קשיי התחבורה שינבעו מהעבודות, מן הראוי שיועלה פתרון ממשלתי לבעיית הפקקים"

13.07.2015, 11:37 | תומר הדר

איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי בישראל (אופנועים וקטנועים) דורש מוועדת הכספים כי לא תאשר תשלום מע"מ על רכבים דו גלגליים. בדיון, שצפוי להתקיים מחר, יועלה תיקון לתקנות מס ערך מוסף, אשר מבקשות להכניס תחת ההגדרה "רכב פרטי" (אשר חייב בתשלום מע"מ) גם רכב דו גלגלי מקטגוריה L2 (קטנועים בינוניים), מכיוון שאלה משמשים לנסיעות פרטיות.

לדברי טלי דרורי ברנר, יו"ר איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי באיגוד לשכות המסחר, בשל ההיערכות בגוש דן לקראת קשיי תחבורה שינבעו מעבודות הקמת הרכבת הקלה, מן הראוי שיועלה פתרון ממשלתי לבעיית הפקקים, בדמות המשך מתן הטבת המס לקטנועים הבינוניים.

נכון להיום, על רכבים אלה לא מוטל מע"מ. לפי דרורי ברנר, "מבנה הקטנוע, גודלו הפיזי והספק המנוע מכתיבים שימוש עירוני ברובו". המשמעות היא כי השימוש בקטנועים של חברות או אנשים, הוא עסקי רובו ככולו, בשעות העבודה, ובתוככי הערים.

עבודות החפירה של הרכבת הקלה, צילום: אסף שילה / ישראל סאן עבודות החפירה של הרכבת הקלה | צילום: אסף שילה / ישראל סאן עבודות החפירה של הרכבת הקלה, צילום: אסף שילה / ישראל סאן

לדברי דרורי ברנר, "חלק גדול מכלל הרוכשים עושים שימוש ברכב וזאת בנוסף לקטנוע, בשעות הערב, בסופי שבוע, לצורכי קניות, נסיעות פרטיות עם המשפחה וכן הלאה, ומייחדים את הנסיעות על הקטנוע האמור לנסיעות שמשרתות רובן ככולן את צורכי העסק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות