אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה ליזמים: משרד הכלכלה מקדם את חוק המו"פ

בשורה ליזמים: משרד הכלכלה מקדם את חוק המו"פ

לאחר הבחירות האחרונות נעצרו מספר הליכי חקיקה בתחום ההייטק, שנועדו להקל על יזמים. עתה מתניעים משרד הכלכלה והמדען הראשי את ההליך מחדש: היום יוגש לאישור ועדת הכספים חוק שמקל על חברות למכור טכנולוגיות לשותפים בחו"ל

13.07.2015, 11:27 | מאיר אורבך

המדען הראשי ומשרד הכלכלה מממשיכים להניע את החקיקה בתחום ההייטק: היום (ב') יגישו לוועדת הכספים של הכנסת את התקנות העוסקות ברישיונות להוצאת מו"פ מישראל.

קראו עוד בכלכליסט

התקנות כיום קובעות שכאשר חברה ישראלית חותמת על הסכם רישוי או מכירות טכנולוגיה עם חברה בינלאומית, יהיה עליה לשלם את מלוא המס עם החתימה. התקנות החדשות יוצרות מגוון של אפשרויות עבור חברות אלה, ביניהן תשלום לאחר שיקבלו את כספן מהרוכשת.

מקדם את החקיקה מלפני הבחירות. חסון , צילום: עמית שעל מקדם את החקיקה מלפני הבחירות. חסון | צילום: עמית שעל מקדם את החקיקה מלפני הבחירות. חסון , צילום: עמית שעל

ההקלות החדשות מאפשרות לחברות (בעיקר בתעשיית מדעי החיים) לשלם בהתאם לשלב בו יקבלו את הכספים - מה שמתבצע לפעמים לפי אבני דרך שקובעים משקיעים וגורמים אחרים. בכך, יקבלו היזמים בישראל גמישות שלא היתה בעבר בכל הנוגע לעסקאות בינלאומית.

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, הסביר בשיחה עם "כלכליסט" שהחקיקה תוכל לשחרר חסימות במו"מ שניהלו חברות רבות ולעודד יזמים להשאיר פעילות הייטק בישראל ולא להוציאה לחו"ל. לאחרונה אישרה הממשלה את המשך חקיקת חוקי ההייטק של משרד הכלכלה שנעצרו בבחירות האחרונות, לרבות הקמת הרשות לחדשנות שתחליף את מרבית פעילות המדען הראשי, חוק האנג'לים ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות