אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לילך בר דוד תהיה מנהלת פעילות הבנק הדיגיטלי של בנק לאומי צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

לילך בר דוד תהיה מנהלת פעילות הבנק הדיגיטלי של בנק לאומי

בר דוד שימשה עד לאחרונה כסמנכ"ל פיתוח עסקי בלאומי קארד. תמר יסעור תעמוד בראש החטיבה הדיגטלית

13.07.2015, 14:08 | תומר ורון

בבנק לאומי מתקדמים עם הקמתו של הבנק הדיגטלי. כך נודע ל"כלכליסט". לילך בר דוד, מי ששימשה עד לאחרונה כסמנכ"ל פיתוח עסקי בלאומי קארד, תהיה מנהלת פעילות הבנק הדיגיטלי שמקים בימים אלו בנק לאומי. תמר יסעור תעמוד בראש החטיבה הדיגטלית.

בר דוד החלה לעבוד בלאומי קארד בשנת 2001 והיא מאד מוערכת בקבוצת לאומי. באוקטובר 2012 היא מונתה לסמנכ"לית בחברה, תפקיד אותו מילאה כאמור עד תחילת השנה הנוכחית - אז משכה אותה מנכ"לית הבנק, רקפת רוסק עמינח לטובת הבנק הדיגטלי. את בר דוד החליף עו"ד אוהד מימון ממשרד פרופ' יובל לוי ושות' שעבד עם לאומי קארד.

בסוף חודש מאי הודיעה רוסק עמינח על הקמתה של חטיבה חדשה בבנק - החטיבה לבנקאות דיגטלית שבראשה תעמוד תמר יסעור. החטיבה תקום באופן רשמי בתחילת 2016 ובמרכזה יעמוד הקמתו ותפעולו של הבנק הדיגטלי והסטה של הפעילות המסורתית לאפיקי המובייל.

יסעור משמשת כיום ראש החטיבה הבנקאית, חטיבה האחראית על פעילות הסניפים של הלקוחות הפרטיים והעסקים הקטנים. את יסעור יחליף בתפקיד דני כהן, מי שכיום מכהן כראש חטיבת משאבי אנוש. החטיבה הדיגטלית צפויה לקום בתחילת השנה הבאה. תוכנית העבודה הרשמית של הבנק יצאה לדרך בתחילת חודש יוני, כאשר היעד של לאומי הוא להגיע להקמתו של הבנק בתוך 12 חודשים.

הצעד של לאומי להקמת חטיבה חדשה מצביע על האסטרטגיה העסקית של הבנק שרואה בפלטפורמה הדיגיטלית את ליבת הפעילות בעתיד. במקביל, המפקח על הבנקים סיפק לפני כשבועיים את האישור הרשמי לבנקים לעבוד עם טכנולוגית הענן. בבנק לאומי קידמו בשנתיים האחרונות מהלך של העברת חלק מהנתונים לענן באמצעות חברת סיילספורס, והמתינו לאישור הרגולטור בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות