אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט משיקה תוסף ביג דאטה ל-Azure

מיקרוסופט משיקה תוסף ביג דאטה ל-Azure

התכונה החדשה תאפשר לחלוק בקלות מאגרי מידע ולחבר אותם ללקוחות קצה. ה-Azure Data Catalog יתפקד כמנוע חיפוש וידרוש רישום מוקדם מצד הלקוחות

13.07.2015, 17:30 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודיעה היום (ב') על השקת תוסף חדש למערך מחשוב הענן שלה Azure. התוסף שמכונה Azure Data Catalog מאפשר לחבר מאגרי מידע למנוע חיפוש פנימי ולספק אפשרות למשיכת המידע הנדרש באופן שקוף ופשוט.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה הזו תהפוך לשימושית למדי עבור מדעני נתונים ואנליסטים הנדרשים לבצע ניתוחים מבוססי ביג דאטה באופן שוטף. הרעיון הוא שכל חברה שלה מאגר מידע תוכל לרשום אותו ב-Azure Data Catalog ולשתף אותו.

Azure Data Catalog Azure Data Catalog Azure Data Catalog

חברה שרושמת מאגר נתונים לשיתוף יכולה להגדיר לו מטה דאטה ותגיות. בנוסף, כל משתמש יכול להוסיף תגיות משל עצמו על מנת לשפר את תוצאות החיפוש למשתמשים נוספים בעתיד.

זאת ועוד, אם משתמשים מוצאים שהמידע שימושי להם על בסיס קבוע הם יוכלו לחבר אותו ישירות לכלי ויזואליזציה והמחשת נתונים. הבסיס של הרעיון הוא סוג של מיקור המונים למאגרי מידע.

הכלי עצמו מתפקד כקטלוג או אינדקס והמידע נשאר במקומו המקורי. ה-Azure Data Catalog יופעל כשירות מנוהל ולא יתפקד ללא פיקוח. כמובן שמדובר בכלי שיעבוד רק אם בעלי המאגרים ישתפו פעולה. מיקרוסופט לא מסרה מה המודל העסקי, ואם הלקוחות יידרשו לשלם עבור השירות או אם הוא ייכלל במנוי Azure.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות