אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלאת דירוג לקרדן אן.וי; "הוסר האיום מחדלות פירעון מיידי" צילום: עמית שעל

העלאת דירוג לקרדן אן.וי; "הוסר האיום מחדלות פירעון מיידי"

במעלות העלו את הדירוג ב-3 דרגות לרמה של "B", אולם ציינו כי בטווח הבינוני תיאלץ החברה למממש נכסים על מנת לעמוד בהתחייבויות

13.07.2015, 18:54 | שי סלינס

חברת דירוג האשראי מעלות העלתה היום (ב') את דירוג האשראי של קרדן אן.וי לשתי סדרות אג"ח, וזאת לאחר השלמת הסדר החוב בחברה. העלאת הדירוג של מעלות היא בשלוש דרגות לאיגרות החוב מהסדרות א' ו-ב' לרמת דירוג של "B".

קראו עוד בכלכליסט

במעלות מנמקים את ההחלטה וטוענים כי תחת מבנה החוב החדש של קרדן והשיפור שחל בנזילות כתוצאה מיישום הסדר החוב, "הוסר האיום המיידי לכשל פירעון בטווח הקרוב".

במעלות מדגישים כי התשלום הבא של החברה יהיה בפברואר 2016 ויעמוד על 23 מיליון יורו, בעוד שנכון לעכשיו לחברה כמות מזומנים מספקת על מנת לעמוד בתשלום זה.

עם זאת, קרדן שבשליטת יוסף גרינפלד (19.4%) ואבנר שנור (17.9%) עדיין חשופה לתרחיש של חדלות פירעון בתחילת 2017, אז תידרש לפירעון קרן וריבית של 107 מיליון יורו, וזאת במידה "ולא תשכיל לבצע מימוש משמעותי של נכסי הקבוצה מבעוד מועד", כך לפי לשון החברה.

מתווה ההסדר של קרדן אן.וי לשתי סדרות האג"ח מבוסס על דחיית תשלומי קרן האג"ח בשנתיים. בתמורה לכך המחזיקים קיבלו הקצאה של 12% ממניות קרדן אן.וי, העלאת הריבית על האג"ח ב-1.875% לשנה בתקופת דחיית תשלומי הקרן, ערבות של 100 מיליון יורו שהעמידה קרדן לנד ושעבוד על נכסיה. בנוסף, כולל ההסדר מתן בטחונות למחזיקי האג"ח והתניות פיננסיות שונות שקיבלה החברה על עצמה, אשר ניתנות להסרה בהמשך בהתאם לעמידה באבני דרך.

יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל

לפני כחודש דיווחה קרדן אן.וי על זכייה בחוזה לתכנון והקמה של מערכת אספקת מים בהודו בהיקף של 67 מיליון יורו. הזכייה היא של חברת הבת תהל, שתקים במסגרתה חוזה מערכת אספקה והובלה של מים ל-131 יישובים במדינת קרנטקה בדרום הודו. מזמיני העבודה הם ממשלת הודו והממשל המקומי במדינת קרנטקה, שאמורים לשאת בתשלום בחלקים שווים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות