אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מינה כונס ל"פרסום פוגל": חובות נטענים בהיקף 20 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

ביהמ"ש מינה כונס ל"פרסום פוגל": חובות נטענים בהיקף 20 מיליון שקל

בנק לאומי ביקש למנות כונס נכסים למשרד הפרסום בשל חוב כלפיו של 5 מיליון שקל, וטען כי החברה "הגיעה לסוף דרכה"; החברה כבר החלה בצעדי התייעלות לרבות פיטורי 25 עובדים

13.07.2015, 19:40 | ענת רואה
בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה היום כונס נכסים למשרד הפרסום פוגל אוגילבי עקב חובות נטענים לבנק לאומי בהיקף 5 מיליון שקל. לתפקיד הכונס מונה עו"ד בניהו לאבל שהגיש את הבקשה בשם הבנק, ונטען בה כי משרד הפרסום הביע את הסכמתו לאכיפת השעבודים ומינוי הכונס.

קראו עוד בכלכליסט

משרד הפרסום מוכר בענף הפרסום והמדיה כ"פרסום פוגל" והוא חלק מקבוצת פוגל שבעלת המניות שלה היא חברת פוגל ד.צ השקעות בע"מ שנמצאת בבעלות דוד וצביה פוגל ובנם יריב פוגל אשר מלבד החזקתה המלאה במניות החברה, היא מחזיקה במניות בחברות שונות בתחום המסעדנות והנדל"ן, ובין היתר בחלק ממניות חברת בירנבאום ומנדלבאום (רשת מוזס, טאפס נמל תל אביב), קפה איטליה ועוד.

משרד הפרסום מעסיק כ-30 עובדים ועל לקוחותיו נמנים קאדילק – יוניברסל מוטורס, האוניברסיטה הפתוחה, רשת מוזס, אלדן, IBM, פיליפס, טמפו ועוד. לפי טענת בנק לאומי, במשך שנים נחשבה החברה כמובילה בשוק הפרסום בישראל ואולם מעמדה נחלש בשנים האחרונות עם התחזקות חברות מתחרות בענף.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

לפי הבקשה, החובות של החברה לבנק לאומי עומדים על 5.06 מיליון שקל (קרן), ובהתאם לנתונים שנמסרו לבנק, לחברה חובות לשני נושים עיקרים נוספים בענף הפרסום שעולים על 15 מיליון שקל, וכן חובות לנושים נוספים לרבות נושים בדין קדימה.

לפי הבנק, כפי שנמסר לו ע"י החברה, במהלך 2014 חלה הרעה משמעותית נוספת במצב החברה ובעלי החברה החלו לנקוט בצעדי התייעלות, לרבות פיטורי כ-25 עובדים, אך מאמצי החברה לא חילצו אותה ממצב של מלחמת הישרדות מתמדת, והבנק ניסה לסייע לחברה לרבות ע"י פריסת חלק מהחוב אך ללא הועיל. לאחרונה, נטען, ניהלה החברה מו"מ עם חברה גדולה בתחון הפרסום לשם רכישת פעילותה ופרעון חובותיה בפריסה לטווח ארוך אך בימים האחרונים הסתיים תוקף מסגרת האשראי שהועמדה לחברה ולבנק הגיע צו עיקול שהוטל על כספי החברה בימים האחרונים.

"החברה הגיעה אפוא לסוף דרכה, ובמצבה הנוכחי אין מנוס מהשלמת המו"מ באמצעות בעל תפקיד, כונס נכסים, אשר בין היתר יסיים את ניהול המו"מ וירכז את קליטת הכספים ממכירת הפעילות וחלוקתם לנושי החברה על פי דין ובקדימות כחוק".

הבנק הגיש לביהמ"ש גם את עמדת משרד הפרסום שהודיעה באמצעות עו"ד יצחק אבירם כי אין לה התנגדות לאכיפת אגרות החוב ולמינוי כונס נכסים קבוע.

השופט חגי ברנר הורה על מינויו של עו"ד לאבל בכפוף להפקדת התחייבות עצמית של הבנק ושל לאבל עצמו.

מעו"ד איציק אבירם, המייצג את פרסום פוגל נמסר: "יש ניסיון מצד משרד הפרסום לשמר את הלקוחות ולהעביר אותם כמקשה אחת לגורם אחר בענף הפרסום, ולכן הסכמנו למהלך משותף עם הבנק למינוי כונס נכסים כדי לשמר את הפעילות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות