אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגיד הבנק המרכזי של גינאה נחקר על מעורבותו בעסקי בני שטיינמץ

נגיד הבנק המרכזי של גינאה נחקר על מעורבותו בעסקי בני שטיינמץ

זאת במסגרת השלב האחרון בחקירה שוויצרית, המנסה לגלות כיצד קרה שחברה בבעלותו של איש העסקים שטיינמץ הפכה לבעלים של כמה מנכסי הכרייה היקרים ביותר באפריקה

14.07.2015, 10:37 | שירות כלכליסט

נגיד הבנק המרכזי של גינאה תושאל על ידי החוקרים השוויצרים, במסגרת החקירה המנסה לגלות כיצד קרה שחברה בבעלותו של בני שטיינמץ הפכה לבעלים של כמה מנכסי הכרייה היקרים ביותר באפריקה.

הנגיד, לונסני נאבה (Lounceny Nabe) אמר כי תוחקר כעד על ידי התובעים מז'נבה. "החוקרים השוויצרים רצו לדעת אם אני מכיר את האנשים המרכזיים המוזכרים במסמכים", אמר בראיון לסוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

צוות של תובעים שוויצרים, בראשותו של התובע קלאודיו מסקוטו ראיינו בשבוע שעבר עדים בקונאקרי, בירת גינאה, במסגרת החקירה סביב חברת BSGR של שטיינמץ. הראיונות הם השלב האחרון עד כה בחקירה הנמשכת כבר שנתיים, המתפרשת על פני ארבע מדינות, ומטרתה לגלות כיצד הועברה ב-2008 השליטה במכרה הברזל מהעשירים בעולם לחברה של שטיינמץ.

איש העסקים בני שטייניץ , צילום: אוראל כהן איש העסקים בני שטייניץ | צילום: אוראל כהן איש העסקים בני שטייניץ , צילום: אוראל כהן

לאחר שקיבלה לידיה את השליטה על מכרה סימנדאו ללא עלות, מכרה BSGR 51% מהנכס בעסקה בשווי 2.5 מיליארד דולר לחברת הכרייה הברזילאית וייל (Vale), היצואנית הגדולה בעולם של רכיבים לייצור פלדה. ב-BSGR מכחישים כי פעלו שלא כשורה.

בשוויץ חוקרים האם הוענק שוחד לבכירים כדי לאפשר את העברת השליטה על המכרה. בגינאה שללו בשנה שעברה את זכויות הכרייה מ-BSGR, בטענה שנתגלו ראיות המוכיחות שחיתות בתהליך הבחירה.

עורך דינו של שטיינמץ, מארק בונאנט מסר כי שטיינמץ מברך על חידוש החקירה לאחר עיכובים בשל התפרצות מגיפת האבולה במדינה, ומצפה לכך שהיא תזכה אותו. מ-BSGR מסרו כי הם "שמחים" כי החקירה השוויצרית מתקדמת "בעודנו ממשיכים בדרכינו להוכיח שהנכסים שלנו בגינאה נלקחו מאיתנו בצורה לא חוקית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות