אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
77 מיליון צופים הגיעו למשחקים בחמש מדינות הכדורגל הגדולות באירופה צילום: רויטרס

77 מיליון צופים הגיעו למשחקים בחמש מדינות הכדורגל הגדולות באירופה

כך לפי נתוני העונה שעברה; מדובר על עלייה שנתית של 1%, והיא מקבילה ל-19.5 אלף אוהדים בממוצע במשחק

14.07.2015, 17:15 | שירות כלכליסט

על פי מחקר שערכו בחטיבת הספורט של פירמת רואי החשבון KPMG , עולה כי בעונת 2014-15, שתי הליגות הבכירות בכל אחת מחמש המדינות האירופיות המרכזיות בכדורגל, משכו מספר מצרפי של 77 מיליון צופים. מדובר על עלייה שנתית של 1%, והיא מקבילה ל-19.5 אלף אוהדים בממוצע במשחק.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי מנצ אוהדי מנצ'סטר יונייטד. כמעט הכי הרבה באירופה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אוהדי מנצ

כפי שניתן לצפות, הליגה הבכירה בחמש הליגות הבכירות של אירופה הייתה התורמת העיקרית לסכום הכולל. המספר המצרפי של הצופים היה מעל 53 מיליון עם ממוצע של 30 אלף צופים במשחק. ברמת הליגה, הצמיחה השנתית הגדולה ביותר נרשמה בליגה המשנית של ספרד, ליגה אדלנטה (Liga Adelante), שרשמה עלייה של 38% שייצגו עלייה של קרוב ל-2,300 צופים במשחק. לעומת זאת, בלה ליגה הספרדית, נפל מספר הצופים ב-5% . אולם על אף הירידה, הנוכחות בשתי הליגות עלתה בקרוב ל-4%. שיעור התפוסה של האצטדיונים נותר על 69% בשל שינוי בקבוצות המשחקות בליגה הבכירה.

לעומת זאת, הירידה השנתית החדה ביותר נרשמה בליגה המשנית של צרפת, ליג 2, שם נפל מספר הצופים ב-22%. אולם בליגה הבכירה נרשמה עלייה של 6% - שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בקרב חמש הליגות הבכירות של אירופה. בדומה לספרד, התפוסה באצטדיונים נותרה על 72% ללא שינוי מעונת 2013-14, בשל שינוי בקבוצות המשחקות בליגה והרחבת סטאד ולודרום, אצטדיון הבית של אולימפיק מרסיי.

הליגה הבכירה הנוספת שרשמה עליות היא הבונדסליגה. אף שמדובר בעלייה קטנה (פחות מ-1%), הליגה הבכירה הגרמנית ממשיכה לרשום את שיעור הנוכחות הגבוה ביותר באירופה, עם ממוצע של 42,685 צופים למשחק בעונה האחרונה. מדובר על שיעור תפוסה של 90% באצטדיונים, השני הגבוה ביותר בקרב חמש הליגות. העלייה הקטנה בנוכחות בבונדסליגה קוזזה על ידי ירידה של 1% בליגה המשנית, שם חלה ירידה בנוכחות מ-17.9 אלף ל-17.7 אלף צופים בממוצע.

הליגה עם שיעור תפוסת האצטדיונים הגבוה ביותר היא הפרמיירליג האנגלית. אף שמספר הצופים הממוצע נפל ביותר מ-1% בעונת 2014-15, שיעור התפוסה הכולל נותר ללא שינוי ברמה של 96%, בשל ירידה בתפוסה המצרפית של האצטדיונים. מספר הצופים הממוצע בליגה המשנית, הצ'מפיונשייפ, עלה ב-7% ל-17.8 אלף.

בליגה המשנית של איטליה נרשמה עלייה מסוימת, אך שתי הליגות האיטלקיות הן בעלות מספר הצופים הממוצע הנמוך ביותר. בסריה A נרשמה ירידה של 4% בעונה האחרונה, כך שמספר הצופים הממוצע נמוך מ-22.2 אלף. שיעור התפוסה של האצטדיונים הוא 53% והנמוך ביותר גם כן. בסריה B אמנם נרשמה עלייה של 8%, אך מספר צופים ממוצע של 5,800 הוא הנמוך ביותר בקרב ליגות המשנה שנבדקו.

הקבוצה שהביאה הכי הרבה קהל בכדורגל האירופי היא בורוסיה דורטמונד הגרמנית. דורטמונד הביאה 80,297 איש בממוצע למשחק בשיעורי תפוסה של 99.6%. מנצ'סטר יונייטד במקום השני עם כמעט 99% תפוסה וקהל ממוצע של יותר מ-75,760 איש במשחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות