אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה הארכת הטבת שווי השימוש לרכב חשמלי והיברידי צילום: בלומברג

חשיפת כלכליסט

ועדת הכספים אישרה הארכת הטבת שווי השימוש לרכב חשמלי והיברידי

הוועדה אישרה פה אחד את הארכת ההטבה המעניקה הנחה בשווי 500-1,000 שקל למחזיקי רכבי ליסינג חשמליים והיברידיים - עד לסוף 2017

14.07.2015, 14:15 | תומר הדר

ועדת הכספים אישרה היום פה אחד את הארכת התקנה הקובעת זקיפת מס נמוכה למחזיקי רכב היברידי צמוד. כפי שנחשף ב"כלכליסט" התקנות המאשרות את מתן הטבת המס פגו בתחילת החודש, אך לא חודשו.

רכבים בטעינה חשמלית יקבלו הנחה של 1,000 שקל מזקיפות השכר החודשי, צילום: אוראל כהן רכבים בטעינה חשמלית יקבלו הנחה של 1,000 שקל מזקיפות השכר החודשי | צילום: אוראל כהן רכבים בטעינה חשמלית יקבלו הנחה של 1,000 שקל מזקיפות השכר החודשי, צילום: אוראל כהן

כיום, מחזיקי רכב צמוד משלמים מדי חודש שווי שימוש אשר מחושב לפי 2.48% מערך הרכב. כלומר, אם אדם בחר במכונית ליסינג בשווי של מאה אלף שקלים, שווי השימוש שיגולם משכרו יהיה 2,480 שקל. אלא שבמקרה של רכבים היברידיים זכאים בעלי רכבים אלה להטבה מיוחדת הניתנת על ידי המדינה, בשווי של 560 שקל בחודש. כלומר, מי שבחר במכונית היברידית צמודה ישלם שווי שימוש בגובה 2.48%, אך משווי שהשימוש האמור ינוכו 560 שקל.

על פי המתווה שאושר היום, גובה הפחתת שווי השימוש לרכב היברידי צמוד יהיה 500 שקלים. ברכבים היברידיים בעלי מערכת פלאג אין (כלומר רכב היברידי אשר ניתן לטעינה משקע) יהיה גובה ההטבה 1,000 שקלים - וגם ברכב חשמלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות