אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט רוצה להפוך את קורטנה למזכירת המנכ"ל

מיקרוסופט רוצה להפוך את קורטנה למזכירת המנכ"ל

הסייעת הדיגיטלית של מיקרוסופט, שנחשבת למתקדמת מסוגה, תשודרג ביכולות שפונות ללקוחות ארגוניים. בין השאר, תוכל קורטנה להציג לפי דרישה נתוני מכירות ומלאי ולסייע בניתוח מידע

14.07.2015, 14:45 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודיעה אמש (ב') במהלך כנס המפתחים שלה שקורטנה, הסייעת האישית שלה, תזכה לשני עדכונים משמעותיים שיאפשרו לה לפעול בסביבה ארגונית. סאטיה נאדלה, מנכ"ל החברה, כבר ציין בעבר שהוא מעוניין לראות את קורטנה מסייעת לשפר את התפוקה ונראה שהתוספים החדשים הם צעד ראשון בכיוון.

קראו עוד בכלכליסט

השדרוג הראשון שהציגה מיקרוסופט הוא GigJam - מערכת שמאפשרת לקבל מידע כמו נתוני מכירות או מלאי ישירות דרך קורטנה. הרעיון מאחורי GigJam הוא שימוש אינטואיטיבי בנתוני הארגון והצגתם למשתמש. המידע יוצג בחלון שניתן יהיה לשתף, לערוך ולהוסיף לו איורים, בדומה למזכרים שנכתבו על נייר.

קורטנה של מיקרוסופט, צילום: בלומברג קורטנה של מיקרוסופט | צילום: בלומברג קורטנה של מיקרוסופט, צילום: בלומברג

לצד GigJam, הציגה מיקרוסופט את Cortana Analytics Suite - חבילת תוכנות וערכת מפתחים שיכולה להתממשק עם קורטנה ולהיעזר במנוע האנליטי שלה. התוכנות יאפשרו למשתמשים לקבל תובנות לפני שהם בכלל מבקשים אותן, לאור ניתוח רציף ומתמשך של צרכי הארגון ובעל התפקיד שמפעיל את היישום בכל רגע. מדובר בפונקציה שכבר קיימת בשירותי מיקרוסופט למיניהם - וקורטנה היא שיפור ממשק, שיאפשר למשתמש לקבל מידע בעזרת דיבור טבעי.

אחד התחומים שמיקרוסופט מאמינה שיוכל לנצל את היכולות הללו היטב הוא תחום בריאות. המערכת תלמד מאפייני טיפול תרופתי ותוכל להזכיר לו לקחת כדור. אם מיקרוסופט תצליח לקדם את קורטנה כשירות ניתוח מידע היא תוכל להוסיף אותה כפתרון עבור משתמשי אפל ואנדרואיד. כמו שכבר ראינו לאחרונה, למיקרוסופט אין שום בעיה להתאים את פתרונות התוכנה שלה לפעול על המערכות של המתחרות, מה שעלול לייצר כאב ראש לא קטן לאפל וגוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות