אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: קבלן העלים עשרות מיליוני שקלים מפרויקט יוקרה בארסוף צילום: שאטרסטוק

אישום: קבלן העלים עשרות מיליוני שקלים מפרויקט יוקרה בארסוף

סמי לוי חשוד שהעלים בסך הכול 68 מיליון שקל ע"י שימוש בחשבוניות פיקטיביות; עורך דינו: הוא מכחיש הכול, הדברים כבר נחקרו בעבר

14.07.2015, 15:56 | עמרי מילמן

כתב אישום הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז נגד סמי לוי, תושב תל אביב, בעלים של מספר חברות בנייה ויזמות. על פי כתב האישום לוי חשוד כי העלים הכנסות בהיקף של 68 מיליון שקל, דרך קיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות.

קראו עוד בכלכליסט

חלק גדול מהכנסות, על פי החשד, הגיע מפרויקט של עשרות יחידות דיור בארסוף. בכתב האישום מתואר כי בתחילת 2013 חתם לוי, באמצעות החברות שבבעלותו (חברת 'ת.א.ל בע"מ' וחברת 'אופק מאור דלקים בע"מ') על הסכם עם חברת 'אלקטרה' לבניית 56 צמודי קרקע בפרויקט 'צוקי ארסוף'. לאחר החתימה פעל לוי להפסקת רישומו כבעל החברות ולרישומם של אחרים כבעליהן, כדי להסוות את מעורבותו מהפרויקט מפני רשויות ממשלתיות ותאגידים בנקאיים. לוי הסתיר את בעלותו על שני חשבונות בנק שעל שם אחת החברות, בהם ניהול פעילות כלכלית בהיקף של 13 מיליון שקל.

היישוב ארסוף במבט מלמעלה, צילום: צביקה טישלר היישוב ארסוף במבט מלמעלה | צילום: צביקה טישלר היישוב ארסוף במבט מלמעלה, צילום: צביקה טישלר

ברשות המסים מציינים, כי העבודות בפרויקט בארסוף התבצעו על ידי פועלים שגייס לוי ושכר "בשחור" ללא רישום ברשויות המס. בנוסף, במטרה להתחמק מתשלום מסים הוציא לוי לחברת 'אלקטרה' חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-35 מיליון שקל על שמן של החברות שלו. לוי גם הנפיק חשבוניות פיקטיביות לחברות שבבעלותו על שם חברות חיצוניות או על שמן של חברות אחרות שבבעלותו. ההיקף הכולל של החשבוניות שהוציא לוי עומד על כ-47.5 מיליון שקל.

מכר גם קורקינטים חשמליים

בנוסף מואשם לוי, כי ב-2013 לא דיווח על הכנסות מחנות למכירת קורקינטים חשמליים שהפעיל. על פי החשד הוא אמור היה לשלם מס הכנסה בהיקף של 1.4 מיליון שקל ומע"מ בהיקף של 240 אלף שקל. כתב האישום הוגש אתמול, בשלב זה לוי נמצא במעצר עד לדיון בבקשת רשות המסים לעצור אותו עד לתום ההליכים ב-3 באוגוסט.

ברשות המסים ציינו כי כתב האישום לא מייחס לחברת אלקטרה חלק בעבירות. כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין אורי שפיגל לירון וקנין מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים והחקירה בעניינו של לוי התנהלה על ידי צוות חקירה משותף של יחידת החקירות מכס ומע"מ ת"א, פקיד שומה חקירות תל אביב מרשות המסים והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433.

עורך דינו של לוי, שמואל קליין, מסר: "מרשי דוחה ומכחיש מכל וכל את מה שכתבו בכתב האישום. החליטו לאסוף שלל דברים שלא קשורים אחד לשני ולהגיש כנגדו כתב אישום על דברים שנחקרו בעבר ולא הצדיקו עד היום הגשת כתב אישום. אין לי ספק שהדברים יתבהרו במהלך הדיונים המשפטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות