אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית אלעד חויבה לאפשר לקבלנים קטנים להתמודד על הקמת גני הילדים בעיר צילום: נמרוד גליקמן

עיריית אלעד חויבה לאפשר לקבלנים קטנים להתמודד על הקמת גני הילדים בעיר

בעירייה התעקשו כי רק קבלנים בעלי סיווג גבוה יתמודדו והתאחדות בוני הארץ עתרה כדי לפתוח את המכרזים גם לקבלנים קטנים

14.07.2015, 18:51 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי מרכז חייב את עיריית אלעד לאפשר לקבלנים קטנים להשתתף במכרז להקמת גני ילדים בעיר. זאת בניגוד לתנאי מכרז שפרסמה העירייה לפני כחודשיים.

ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ באמצעות עו"ד גל הררי, לפיה נקבעו במכרז תנאי סף המונעים מקבלנים קטנים (בסיווג קבלני 2-1) מלהשתתף במכרז.

בעיר אלעד , צילום: אוראל כהן בעיר אלעד | צילום: אוראל כהן בעיר אלעד , צילום: אוראל כהן

קודם לעתירה, התאחדות בוני הארץ פנתה לראש עיריית אלעד ישראל פורוש, בעקבות פרסום מכרז העירייה לבניית גני ילדים ועבודות פיתוח הקשורות בגנים בהיקף כולל של 2.2 מיליון שקל. תנאי הסף להשתתפות בו היה סיווג קבלני מסוג ג' 3 כשלמעשה, הפרויקט שביקשה העירייה באלעד להקים, מאפשר לשתף בו קבלנים מכל הסיווגים זאת היות והסיווג הקבלני הנמוך ביותר - ג' 1, מאפשר לבצע בנייה של עד 4 מיליון שקל. למעשה תנאי המכרז קבעו כי קבלן שלא יוכיח ניסיון
בעבודות בהיקף של 8 מיליון שקל, לא יוכל להשתתף במכרז, למרות שמדובר בהיקף פרויקט קטן בהרבה.

בהתאחדות טענו, כי מדובר בתופעה פסולה של עיריות שקובעות תנאי סף במכרזי בנייה המכבידים יתר על המידה על השתתפות חברות קטנות במכרז. התנאים הללו נראים לא פעם כתנאים שנקבעו שרירותית. זו תופעה פסולה הפוגעת בקבלנים רבים.

סגן נשיא התאחדות בוני הארץ, אשר גרין אמר במהלך הדיון: "בשנים האחרונות מתרחבת תופעה שבמסגרתה גופים ציבורים בכלל, ורשויות מקומיות בפרט פועלים לסינון כניסת קבלנים קטנים ובינוניים למכרזי בנייה ציבורית על ידי שימוש בתנאי סף כמו דרישות לסיווג קבלני שאינו עולה בקנה אחד עם היקף וסוג הבנייה הנדרשים במכרז"
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות